What we're about

Bu grup, DevOps ve kaliteli yazılım geliştirme ile ilgilenen kişiler içindir. Her seviyedeki kişilere açıktır.

İletişime geçmek veya sunum yapmak için formu doldurabilirsiniz:

https://goo.gl/forms/DY0Sz27Edz7dYfZb2

Upcoming events (5)

CNCF Series~2 Falco ile Kubernetes için Runtime Security

Abstract:
Falco (https://falco.org/), CNCF bünyesinde bulunan cloud-native runtime security ürünüdür. Falco anomali tespiti yapar ve altyapınıza yönelik tehditleri tespit eder. Ayrıca sizin belirleyeceğiniz kurallar ile altyapınızı bu tehditlere karşı korumanızı sağlar. 2016 yılında CNCF'e katılmıştır.
Bu meetupda clusterlarımızı korumak için imaj/kod/kod bağımlılığı dışında neler yapabileceğimizi konuşacağız. Falco ile gerçek dünya örnekleriyle neler yapabileceğimizi konuşacağız. Son olarak Kubernetes güvenliği için daha farklı neler yapabiliriz ve falcoyu bu dünyada nerelere konumlandırabiliriz konularını tartışacağız.

Speaker
Akın Özer kloia (www.kloia.com) şirketinde DevOps & Cloud danışmanı olarak çalışmaktadır. Kubernetes ve Cloud konularında özellikle ilgilidir. Yazılımcı tabanı nedeniyle "Infra as Code" prensibinin aşığıdır. "Convention over configuration" ve yapılan işlerin basite indirgenmesi prensiplerine sonuna kadar inanır.

CNCF Series~3 Enforce Organizational Policies using OPA

Online event

Başlık:
Enforce Organizational Policies using OPA

Özet:
OPA (https://www.openpolicyagent.org/) ile genel amaçlı olarak tüm teknoloji havuzunuzda örneğin Microservicelerinizde, CI/CD pipelinelarınızda, Kubernetes’de politikalarınızın uygulanmasını kolaylaştırabilecek ve merkezleştirebilecek açık kaynaklı bir proje. OPA kullanarak politikalarınızın karar verme mantığını uygulamalarınızdan çıkartabiliriz.

Konuşmacı:
Batuhan Apaydın
Trendyol’da Senior Software Engineer olarak görev alıyor. Cloud-native teknolojileri öğrenmeyi, keşfetmeyi ve tecrübe etmeyi seviyor. Aktif olarak Go ile beraber bu teknolojiler etrafında çözümler üretmek için çalışıyor.

CNCF Series~4

Online event

Etkinlik detayları daha sonra duyurulacaktır.

CNCF Series~5 Behind Service Mesh - Envoy Proxy

Online event

Başlık:
Behind Service Mesh - Envoy Proxy

Özet:
Envoy Proxy (https://www.envoyproxy.io), Lyft tarafından cloud native uygulamalar için geliştirilen yüksek performanslı dağıtık proxydir. Günümüzde popüler birçok gateway ve service mesh tarafından arkaplanda kullanılan Envoy, uygulamalarımız için çeşitli network ihtiyaçlarını platform bağımsız bir şekilde bizlere sağlar. Bu sunumumuzda dinamik configuration yapısı ve sağladığı control plane servisleri ile bizlere geliştirme ortamı sunan Envoy’u birlikte inceleyeceğiz

Konuşmacı:
Emre Savcı
Senior Software Engineer. Aktif olarak go dili ile kubernetes üzerinde çalışan microserviceler için runtime ihtiyaçlarını karşılayan geliştirmeler yapıyor. Kubernetes extensibility, istio, dapr, opa gatekeeper, ve çeşitli cncf projeleri ile ilgileniyor. Open source contributor, tech writer.

Past events (72)

Secure Development Lifecycle

Online event

Photos (224)