What we're about

DevDuck to jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny event dla programistów, których jarają tylko najnowocześniejsze technologie.

Nasz focus to popularyzowanie wiedzy o nowoczesnym i dynamicznie rozwijającym się środowisku JavaScript, w tym Node.js, React.js, Electron, AngularJS, itp. Organizujemy wykłady i workshopy, pokazujemy, że JS to język idealny do tworzenia zarówno back-endu, jak i front-endu.

Pasjonujesz się JavaScript'em? Chcesz być na bieżąco ze światowymi trendami? Zaczerpnąć wiedzy od doświadczonych kolegów po fachu?

Wpadnij do nas!

P.S. Prezentacje z naszych meetupów możesz znaleźć tutaj - https://www.slideshare.net/brainhubpl/clipboards/devduck-js-meetups-for-developers

Upcoming events (1)

DevDuck Garden Edition: Meetup na chillu dla JS developerów

Needs a location

🔔 Obowiązkowa darmowa rejestracja 🔔
l.brainhub.eu/devduck/gliwice-piknik

🗓 Zapisz datę w kalendarzu!
9 czerwca, godz. 18:00
Restauracja "Pod Wiązem"
ul. Dolnej Wsi 40, Gliwice

➡️ Jak napisać wielowątkową symulacje w JavaScripcie z wykorzystaniem algorytmów ewolucyjnych?

➡️ Do czego przyda Ci się w pracy WebAssembly?
Interesuje Cię live-coding, wirtualny świat z JavaScript i chillout w doborowym gronie? Nie przegap tego spotkania. Zarezerwuj swoje miejsce na DevDuck Garden Edition!

W czerwcu spotykamy się w Gliwicach w zacisznej części miasta w restauracji Pod Wiązem, żeby w zielonej scenerii ogrodu w spokoju i chilloutowej atmosferze pogadać o ciekawostkach ze świata JS. Czeka Was tam ciekawe spotkanie z Łukaszem, który na kozaka spróbuje zakodzić wirtualny świat używając JavaScript. Natomiast niezawodna dwójka - Benedykt i Mateusz - zaserwuje kilka przykładów wykorzystania WASM poprzez live-coding. Będzie miejsce na słuchanie, komentowanie i networking przy przekąskach i piwie. Stawiamy na luz i kameralną atmosferę. Czekamy na ludzi zjawionych jak my!

***

W programie:

🕐[masked]
WebAssembly - czy dzisiaj mi się to przyda do pracy? (live coding z komentarzem)

Benedykt Dryl, Solution Architect w Brainhub
Mateusz Konieczny, JavaScript Full Stack Developer w Brainhub

Rust, Go, AssemblyScript - wszystko co chcesz wiedzieć o WebAssembly, a o co boisz się zapytać. WebAssembly jest bardzo młodą technologią i jeszcze wiele pracy czeka programistów stojących za projektem. Benedykt opowiadał już na ten temat podczas dev.js Summit 2021, ale postanowił zgłębić niektóre wątki i uzupełnić o nowości ze świata WebAssembley.

We współpracy z Mateuszem Koniecznym postarają się opowiedzieć o WASM i pokazać kilka przykładów podczas live-codingu.

🕐[masked]
Ewoluowanie neuronowych mózgów w JavaScript, wielowątkowo!

Łukasz Pluszczewski, JavaScript Full Stack Developer w Brainhub

JavaScript nie słynie z wydajności. Wielowątkowy on też za bardzo nie jest i zupełnie nie nadaje się ani do symulowania wirtualnego świata z ewoluującymi "organizmami", ani do liczenia sieci neuronowych. Cooooo? Nie nadaje się? Potrzymaj mi piwo!

Prezentacja Łukasza pozwoli na obserwację tego, co wyewoluuje w zależności od stworzonych warunków z wykorzystaniem algorytmu ewolucyjnego, odpowiadającego jak najbardziej biologicznej ewolucji. Będzie również o tym, jak różni się on od algorytmów uczenia maszynowego, zazwyczaj używanego do trenowania sieci neuronowych. Spróbujemy też sprawić, by symulacja była wydajna i może nawet wielowątkowa. Pogadamy także o sieciach neuronowych oraz biologii ewolucyjnej.

🍻 20.00 - 21.00
Konkurs dla programistów, networking i kameralne garden party z zimnym browarem
Do wygrania vouchery o wartości 500 zł na zakupy w sklepie 8a.pl 🏆

Zobacz nagrania z poprzednich Devducków:

Past events (22)

DevDuck Webinar: Konfiguracja GitLab CI/CD pipelines [LIVE]

Needs a location

Photos (65)