DevDuck #13 Gliwice - React Hooks, testy w React Native, oraz Kubernetes

DevDuck Gliwice
DevDuck Gliwice
Public group

Details

Zapraszamy na kolejną edycję DevDuck’a w Gliwicach!

W trakcie nadchodzącego spotkania porozmawiamy o React-owych Hookach, o przeprowadzaniu testów aplikacji napisanych w React Native za pomocą Detox'a oraz o tym czy Kubernetes rzeczywiście jest wielkim hitem czy kolejnym marketingowym buzzwordem.

Spotykamy się w czwartek 10-ego października o 17:30 w naszej tradycyjnej lokalizacji - biurze Brainhub przy ul. Górnych Wałów 26/5.

Całe wydarzenie potrwa około 3 godzin, w czasie których wychilloutujemy się w towarzystwie kolegów i koleżanek po fachu, przy akompaniamencie dobrze schłodzonych browarów i smakowitych przekąsek.

________

Agenda:

1. “Modern React features: Hooks"
Łukasz Pluszczewski, JavaScript Full Stack Developer

Łukasz - Stawia umiejętność krytycznego myślenia ponad znajomość technologii więc jest beznadziejnym programistą. Chociaż uwielbia JSa to Atom i Electron to dla niego przede wszystkim fizyka kwantowa, która nie ma przed nim tajemnic. Albo tak mu się wydaje...

2. "Detox your RN app - running E2E tests for React Native using Detox"
Piotr Suwała (aka Meph1k), JavaScript Full Stack Developer

Meph1k - fan niskopoziomych rozwiązań, który zawsze stara się zrozumieć, jak coś działa pod grubą warstwą abstrakcji, języków obcych i tak naprawdę wszystkiego po trochu. Największy komplement jaki w życiu usłyszał na swój temat to to, że z nim się da bez problemu pogadać na każdy temat. W pracy skupia się głównie na React'cie i rozwiązaniach mobilnych. Po pracy najbardziej sobie ceni czas spędzony z przyjaciółmi.

3. "Kubernetes - overhype or the next big thing?"
Adam Gołąb, JavaScript Full Stack Developer

Adam - Ten który wychodzi na pole, a nie na dwór. Fan Reacta i programowania funkcyjnego. Uważa, że wszystkie aplikacje powinny być zamknięte w kontenerach. Po pracy spędza czas na poszukiwaniu zastosowań do druku 3D.

4. Klasycznie, Jeopardy dla developerów :)

________

Zapraszamy!
- Team Brainhub