addressalign-toparrow-leftarrow-rightbackbellblockcalendarcameraccwcheckchevron-downchevron-leftchevron-rightchevron-small-downchevron-small-leftchevron-small-rightchevron-small-upchevron-upcircle-with-checkcircle-with-crosscircle-with-pluscrossdots-three-verticaleditemptyheartexporteye-with-lineeyefacebookfolderfullheartglobegmailgooglegroupsimageimagesinstagramlinklocation-pinm-swarmSearchmailmessagesminusmoremuplabelShape 3 + Rectangle 1outlookpersonJoin Group on CardStartprice-ribbonShapeShapeShapeImported LayersImported LayersImported Layersshieldstartickettrashtriangle-downtriangle-uptwitteruseryahoo

Docker Warsaw #1 - Docker Global Mentor Week

Udało się!! Mamy nowe miejsce spełniające wszystkie wymogi, ciepło, jasno, na głowę nie kapie a tak poważnie to jest sieć na odpowiednim poziomie (no i w końcu nie kolidujemy z DevopsDays :-)

Zapraszamy was więc do biura Microsoft przy Alejach Jerozolimskich 195A, w następny czwartek 1 grudnia. Drzwi otwarte od ok 17:30, startujemy z tematem trochę po 18stej. 

A więc jeszcze raz:

Nasze spotkanie odbędzie się w ramach inicjatywy – Docker Global Mentor Week!

Jest to inicjatywa zaproponowana przez Dockera, która ma na celu dać nam możliwość darmowej nauki ( #learndocker ) Dockera na różnych poziomach zaawansowania.

To dobra okazja, żeby ożywić naszą grupę a przy okazji poszerzyć wiedzę o samym produkcie.

W ramach idei Docker Global Mentor Week mamy możliwość pracy z przygotowanymi przez Dockera labami (self paced – będą potrzebne własne laptopy), które będą dla nas dostępne przez LeranDot. Planujemy uruchomić dwie linie – podstawową i zaawansowaną, w których każdy z was będzie mógł poćwiczyć pracę z Dockerem.

Laby poprowadzą dla was nasi mentorzy, którzy będą w ramach możliwości starali się pomóc wam przejść przez poszczególne ćwiczenia.  

Mentorami jesteśmy my, osoby które reanimują grupę. Nie pracujemy w firmie Docker, ale pasjonujemy się tym tematem i chcemy pomóc wam też go poznać.

Jeśli jesteś zaawansowanym użytkownikiem, masz doświadczenie pracy z Dockerem zapraszamy cię do pomocy. Zawsze potrzeba kogoś kto podpowie, pomoże i podzieli się wiedzą i doświadczeniem.

Ramowa agenda spotkania:

17:30 – Drzwi otwarte, networking

18:00 – 18:15 – Powitajka, krótka prezentacja wprowadzająca

18:15 – 20:30 – Praca z wybranym labem

20:30 – pizza, networking

Prosimy Was o poczynienie pewnych przygotowań, co powinno nam mocno ułatwić pracę a wam nie marnować czasu na spotkaniu.

1) stworzenie konta na Docker Hub;

2) wstępny setup Dockera na laptopie: 

- użytkownicy Linux-a: zainstalujcie Docker Engine (docker) i Docker Compose (docker-compose). Upewnijcie się, że macie Docker Compose w wersji 1.6 lub wyższej uruchamiając komendę `docker-compose version` 

- użytkownicy macOS: zainstalujcie Docker for Mac lub, jeśli macie starszy system, Docker Toolbox;

- użytkownicy Windows: jeśli macie Windows 10 pro zainstalujcie Docker for Windows, w przeciwnym razie Docker Toolbox;

3) Ściągnięcie kilku obrazów coby oszczędzić nieco sieć w trakcie warsztatów - komendy poniżej: 

- docker pull hello-world

- docker pull alpine

- docker pull seqvence/static-site

- docker pull node:5.11.0-slim

- docker pull python:2.7-alpine

- docker pull redis:alpine

- docker pull postgres:9.4

Na koniec, dla wykończonych Dokerowaniem będzie pizza!!!

Join or login to comment.

 • Dariusz P.

  1 · 2 days ago

 • Przemek Z.

  Mordor zatrzymal mnie w korkach :( ETA 30 min nie wchodzi w rachube wiec musze prosic o spot w nastepnym wydaniu... szkoduje ze nie wyjechalem po 16 :0

  2 days ago

 • Hubert S.

  Będzie miejsce do parkowania czy parkujemy przy biedronce?,)

  2 days ago

  • Artur M.

   Nie mamy parkingu, ale z tego co wiem to wokół jest sporo miejsc na zostawienie samochodu. To nie jest okolica mieszkalna tylko biurowa, samochody znikają po 17stej

   2 days ago

  • Hubert S.

   Dzięki za informację. Damy radę,)

   2 days ago

 • Artur M.

  Witajcie,

  Nasze spotkanie jest już jutro!

  Przypominamy, że spotkanie będzie miało charakter warsztatowy, każdy będzie miał okazję poćwiczyć sobie różne scenariusze związane z Dockerem przygotowane przez Dockera w ramach globalnej inicjatywy Global Mentor Week. Pracować będziemy na własnych sprzętach, więc nie zapomnijcie swoich laptopów. Jako wymaganie wstępne powinniście też mieć zainstalowane narzędzia Dockera – wszystko co potrzeba jest wylistowane na głównej stronie meetupu. Dla sprawniejszego przebiegu ćwiczeń prosimy też o ściągnięcie, co większych obrazów (to też zaoszczędzi czas), lista również znajduje się na stronie wydarzenia. Jest też niespodzianka!!!

  Mamy linie ćwiczeń związaną z Dockerem w chmurze a dzięki uprzejmości firmy Microsoft mamy dla was darmowe testowe subskrybcje Azure, które będziecie mogli wykorzystać do pracy na meetupie i nie tylko :-)

  Widzimy się więc juto między 17:30 a 18:00 w biurze Microsoft Polska, al. Jerozolimskie 195a.

  1 · 3 days ago

 • Borys

  Niestety jestem poza Warszawą w ten czwartek - czy będzie szansa nadgonienia w trakcie kolejnych lub poza warsztatami i dołączenia do grupy w późniejszym terminie?

  5 days ago

  • Artur M.

   Tak, pewnie że się da :-)

   5 days ago

 • Dariusz P.

  Dla tych co będą zainteresowani laboratoriami z kontenerów Windows kilka linków wprowadzających, które warto przerobić przed spotkaniem:
  - Windows Server Quick Start https://msdn.microsoft.com/…/qui…/quick_start_windows_server
  - Windows 10 Quick Start https://msdn.microsoft.com/…/quick_s…/quick_start_windows_10
  - Kilka przykładowych Windows Containers na moim GitHub https://github.com/DariuszPorowski/WindowsContainers

  1 · November 24

Our Sponsors

People in this
Meetup are also in:

Sign up

Meetup members, Log in

By clicking "Sign up" or "Sign up using Facebook", you confirm that you accept our Terms of Service & Privacy Policy