What we're about

קשיי הסתגלות

התלות המוחלטת באנרגיה, מחייבת כל ארגון בסקטור הציבורי והפרטי להכין תוכנית פעולה להתמודדות עם השינויים הצפויים באקלים ואירועי קיצון, וייעול צריכת המשאבים למען הדורות הבאים

עופר קרן

אלפי ילדים כבר יוצאים לרחובות בארץ כדי לגרום לנו להתחיל לבנות תוכניות עבודה להתמודדות עם אתגרי הסביבה החדשים. נוח לנו להמשיך במדיניות של עסקים כרגיל ולא ממש להכין תוכנית עבודה להסתגלות לשינויי האקלים.

כולנו צרכני אנרגיה וכלל לא משנה אם מדובר במגזר הציבורי או הפרטי. כל ארגון בעל פעילות כלכלית וכל מפעל חייב תוכנית הסתגלות לשינויי האקלים. כבר ממש לא מספיק פעם בחמש שנים לבצע סקר שימור אנרגיה, ובמהלך השנים להחליף נורות לא יעילות ולמחזר עיתונים.

הפכנו לתלויים באופן מוחלט באנרגיה כדי להמשיך את מדיניות ה"עסקים כרגיל" של הארגון. יש לנו תוכניות עבודה מעולות לשנה הקרובה ורובן ככולן בנויות על אספקה סדירה של אנרגיה וחומרי גלם בסיסיים מצד אחד, ומזג אוויר יציב כמו בשנה קודמת כדי שהארגון שלנו (המדינה, הרשות המקומית או המפעל) יעמוד באופן מוצלח בתוכנית העבודה.

נדרשת תוכנית הסתגלות ברורה ומהותית

הנוער יוצא לרחובות כדי לאותת לנו באופן מפורש על כך שאנחנו חייבים להכין תוכנית עבודה ברורה להסתגלות לשינויי האקלים. לכל ארגון חייבת להיות תוכנית ברורה כיצד יתמודד יומיים ללא מים לשתייה או מים שאינם ראויים לשתייה, וכיצד יתמודד יומיים ללא חשמל או עם הפסקות חשמל ממושכות.

כל ארגון חייב בתוכנית עבודה שנועדה להתמודד עם ארבעה ימים של שרב קיצוני– מעל 40 מעלות ואיכות אוויר שלא מאפשרת לצאת החוצה מהמבנים, ובמקביל להתמודד עם ארבעה ימים של קור קיצוני– שלג ורוחות במהירות שלא מאפשרת לאף קולט שמש להישאר מחובר לגג המבנה.

באותה תוכנית עבודה נדרש כל ארגון לבחון האם הוא מסוגל להתמודד עם ברד בגודל של ביצה מספר 2 ועם מטח גשם של 100 מילימטר לשעה ו/או רוח בעוצמה של 100 קילומטר לשעה.

נכון הכי קל לנו להתפלל לגשמי ברכה ולהמשיך במדיניות ה"עסקים כרגיל", אך משהו כבר לא ממש כרגיל. ישנם שינויים מהותיים במזג האוויר. לא מדובר בהתחממות גלובלית שמחייבת אותנו לרכוש מזגן חדש אלא בסדר יום חדש אחר לחלוטין מהמודל שאליו הורגלנו. לא ירדו יותר גשמים במדינת ישראל מבשנים קודמות וכנראה שבממוצע לא יהיה לנו הרבה יותר חם מבעבר. הבעיה היא שתופעות הקיצון הפכו לדבר שבשיגרה ואנחנו ממש עוד לא מוכנים לשינויי האקלים. נדרשת תוכנית הסתגלות ברורה ומהותית!

לצערנו הנושא של שינויי האקלים והצורך בהסתגלות עוד לא נמצא על סדר היום הציבורי. אין כאן חדשות אמיתיות ואנחנו מופתעים כל פעם מחדש לראות כתבה על שריפת ענק , הוריקן באמריקה או עוד סרט טבע על בעל חיים שנכחד.

סקר הנהלה פשוט

כדי להבין את הצורך בתוכנית הסתגלות ברורה לארגון בו אתם עובדים או מנהלים, מצורף סקר הנהלה קצר אותו ניתן להפיק בכל ארגון בשעה הקרובה. פשוט לשאול עשרה מנהלים בארגון עשר שאלות – הצורך בתוכנית הסתגלות יהיה ברור תוך שעה לכל מי שיבצע את המשימה .

*הכותב הנו מנהל הפיתוח העסקי של קרן ידע אנרגיה בע"מ. קרן ידע אנרגיה מובילה בארץ את תכנית

Clima-Med של האיחוד האירופאי. מטרת Clima-Med

לסייע לרשויות מקומיות בהכנת תכנית עבודה לתכנון ההתמודדות עם העליה המתמדת בצריכת משאבי האנרגיה בעיר,

בחינת ההתמודדות עם האתגרים החדשים הנובעים ממשבר האקלים,

הגברת החוסן העירוני, התייעלות אנרגטית, הפחתת פליטות גזי חממה, ייצור חשמל מאנרגיה מתחדשת, העלאת הידע והמודעות ועוד. נשמח לסייע בגיבוש תוכנית הסתגלות. פרטים: 7703-717(054)

, ofer@kerenrg.com , www.kerenrg.com (http://www.kerenrg.com/).

Upcoming events (3)

התארגנות לחורף

Online event

כבר נושרים העלים בשדרות וגנים
כבר רוכבות במרום שיירות עננים
וכוכב אחרון שם נחבא אל כליו -
סתיו... סתיו... סתיו...

חלפי כתב כל כך יפה על הסתיו
אנחנו כאחראים על התייעלות אנרגטית
נדרשים להוריד הילוך ולהתארגן לסתיו
ובמקביל להכין תוכנית עבודה לשנה הקרובה
נקיים סמינר קצר כדי לאחד כוחות
ולחשוב יחד כיצד נתארגן לחורף
ונצמצם את צריכת המשאבים
תוך שיפור איכות האוויר במבנה

להזכירכם

ניתן עוד להירשם להכשרת ממוני האנרגיה שתתחיל ב 6 לאוקטובר
https://forms.gle/nfAEaRkxZnEzGy199

קישור למפגש
https://us02web.zoom.us/j/7839481012?pwd=UGpRNVcvSVpuSE1NZlRjSEtkUm8vUT09

מפגש פתיחה חגיגי - הכשרת ממוני אנרגיה

כל במבנה עירוני צריך ממונה אנרגיה
אדם שבנוסף לתפקידו ישמש כאחראי על קידום תהליך ההתייעלות

הכשרת ממוני אנרגיה מחזור סתיו 2021 תתחיל במפגש חגיגי
ביום רביעי ה 6 לאוקטובר בשעה תשע
מוזמנים להתקשר לקבלת פרטים
עופר קרן[masked]
[masked]
ניתך להירשם לקבלת פרטים נוספים
https://forms.gle/vDFDiNLFGjfU3QN1A

מוזמנים להצטרף לקבוצת ווטצאפ של מחזור 8 לעדכונים
https://chat.whatsapp.com/KhgQincEJG1I5dccSg5rEO

להתראות בקרוב
עופר

איחוד כוחות - ביצוע צעדי התייעלות תוך הסתגלות לשינויי האקלים

כולנו רוצים להתייעל - אך מעולם לא הכנו תוכנית התייעלות ברורה לשנה הקרובה. במהלך יום הפעילות יכין כל משתתף תוכנית התייעלות לשנת 2022 לארגון שממנו הגעתם - זו תהיה אבן שואבת ונצא מהמפגש שלכל משתתף יש תוכנית התייעלות מסודרת שתוכל לקבל את
תמיכת ההנהלה בארגון הסדנה תכלול מפגשים עם ספקי פתרונות ב 2 תערוכות - RAX התערוכה המרכזית לחשמל ו MUNI EXPO התערוכה המרכזית לפתרונות לרשויות מקומיות שילוב מנצח לניצול אופטימאלי של הזמן

המפגש ללא עלות

חשוב להרשם מראש לצורך התארגנות מוקדמת ומשלוח הודעות למשתתפים
https://forms.gle/1vmUND4YnQ7mJi9s5

שתי דקות רישום ואנחנו מסודרים

Past events (193)

התארגנות לחורף

Online event

Photos (477)