Past Meetup

Josef Ježek - Polymer - pojďme tvořit lepší web!

This Meetup is past

56 people went

Location image of event venue

Details

Josef je front-endový vývojář firmy 3BT software s.r.o., kde pracuje na projektu trendaro.cz (https://trendaro.cz/). Zajímají ho moderní webové knihovny, nástroje a vzory. Know-how ze světa Polymeru sdílí na síti GitHub (https://github.com/StartPolymer).

Polymer Project je open-source projekt veden týmem front-endových vývojářů v rámci organizace Chrome ve společnosti Google. Cílem projektu je vytvořit knihovny, nástroje a vzory, které pomůžou vývojářům vytvářet moderní Progressive Web Apps s plným využitím špičkových funkcí platformy jako jsou Web Components, Service Workers a HTTP/2 (protokol nyní podporuje 77% prohlížečů na celém světě, zdroj: Firebase (https://firebase.googleblog.com/2016/09/http2-comes-to-firebase-hosting.html)).

Přes 500 projektů a 6000 elementů ve společnosti Google využívá Polymer. Přes 2500 elementů sdílí komunita na GitHubu. Společnosti jako Coca Cola, EA, ING a další, tvoří své Progressive Web Apps díky projektu Polymer (zdroje: Polymer Summit 2016 (https://www.youtube.com/watch?v=VBbejeKHrjg&t=11m23s), customelements.io (https://customelements.io/)).

Představíme si Polymer knihovnu, která zjednodušuje práci s Web Components, se kterými si vytvoříme opakovaně použitelné custom elementy, které spolupracují s HTML5 elementy, a rozdělíme si aplikaci do několika komponent, takže kód bude více čistý a lépe udržitelný.

Použijeme Polymer App Toolbox pro sestavení Progressive Web App, která se bude rychle načítát, okamžitě reagovat a fungovat odkudkoliv. Toolbox poskytuje architekturu postavenou na komponentech, responzivní layouty, modulární router, podporu lokalizace, klíčovou podporu pro local storage a offline caching, a efektivní sestavení aplikace pro HTTP/2.

Pojďme opustit frameworky a začít využívat webovou platformu na plno, #UseThePlatform. Proč? Performance on mobile.

Nenechte si ujít přednášky z Polymer Summitu 2016 (https://www.polymer-project.org/summit), díky kterému máme nové návody v Codelabs (https://codelabs.developers.google.com/polymer-summit-2016).