GDG Olomouc: Ok, Google, do a Hackathon

This is a past event

9 people went

Location image of event venue

Details

Olomouc bude hostit historicky první Hackathon pro hlasová zařízení v ČR.

V České republice jsou zatím pojmy Alexa nebo Google Home neznámé, nicméně v USA vlastní tento chytrý reproduktor 18 % dospělých obyvatel a letos by měl celosvětový počet těchto zařízení překročit 100 milionů.

Olomoucká komunita vývojářů z Google Developer Group se nejen proto rozhodla zorganizovat další hackathon, který proběhne od 30.11. do 2.12., právě na téma hlasových aplikací.

Hackathon začne v pátek tematickými přednáškami zaměřenými na technologie, které budou účastníkům v průběhu víkendu k dispozici. Hosté představí především možnosti použití konverzačních asistentů, dostupných hardware komponent (Raspberry Pi, Google Voice Kit, Philips Hue žárovky, Xiaomi smart home komponenty) a doporučeného softwaru a služeb (Actions on Google, Firebase, Node-RED, …).

Účastníci hackathonu spojení do 3-5 členných týmů budou mít za úkol využít ve svém projektu konverzačního asistenta ať už samotného nebo s využitím dostupných hardware komponent.

Zpracování hlasových požadavků akcí pro Google Assistant je doporučeno vyvíjet v JavaScriptu/TypeScriptu, to je však pouze část celkové práce. Před samotným vývojem je třeba zkonstruovat jednotlivé části konverzace a přenést je do služby DialogFlow. K tomu stačí běžné algoritmické myšlení. Na akci jsou však vítáni i kreativci s nápady a zájmem o technologie konverzačních asistentů.

Pořadatelé hackathonu si kladou za cíl pomocí vzniklých případových studií poukázat na možnosti využití konverzačních asistentů a zpřístupnit tyto technologie nadšencům v oboru i široké veřejnosti. Přihlásit se mohou jednotlivci i týmy.

Začátek akce: Pátek[masked]
Vyhodnocení: Neděle[masked]
Konec akce: Neděle[masked]

Podrobnější harmonogram, seznam mentorů a další informace naleznete na webu http://hackcamp.cz a na Facebooku (https://www.facebook.com/events/247586739448740/)

Pro účast na hackathonu se registrujte zde: https://goo.gl/forms/zdj25GrLaQTKFopz2

Partnery hackathonu „Ok, Google, do a Hackathon“ jsou GUG.cz, Edhouse, Signify (Philips Lighting), Status Quack a coworkingové centrum Vault 42.

Dále akci podpořily společnosti ConfigAir, OLC systems a RPishop.cz.