What we're about

Google Developer Group heyecan verici projeler yaratan, etkinlikler düzenleyen ve tutkuyla Google teknolojileri hakkında deneyim paylaşan herkese açık ve gönüllü geek topluluğudur. Tüm dünyada 11 yıldır devam eden GDG’ler şu anda 120’den fazla ülkede 500.000’ den fazla üyeye sahiptir.

GDG Antalya olarak amacımız; Antalya’da güncel teknolojilerle alakalı etkinlikler ile teknoloji tutkunlarını bir araya getirip ekosistem oluşturarak, Antalya’nın yazılım geliştirici, bilgi ve teknoloji potansiyelini ortaya çıkarmaktır. Bir başka amaç ise teknoloji ile ilgilenen kişileri, etkinlikleri ve şirketleri teşvik etmek ve desteklemektir.

Women Techmakers, Google tarafından desteklenen uluslararası bir topluluktur. WTM toplulukları, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü (International Womens’ Day) vesilesi ile bu tarihlerde tüm dünyada bilişim alanındaki kadınların önemini vurgulayan etkinlikler düzenlemektedirler.

IWD Antalya nedir?

Dünya Kadınlar Günü’nün (IWD) odak noktası, kadınlar için genel saygı ve takdirden, kadınların; ekonomik, politik ve sosyal başarılarının kutlanmasına kadar uzanmaktadır. Dünya Kadınlar Günü, kadınların teknoloji endüstrisini ve ötesini nasıl etkilediğini anlamak için önemli bir andır.

IWD Antalya etkinliğimizde amacımız kadınların teknoloji dünyasındaki yerini ve gücünü gösterip ilham verici bir gün düzenlemektir.

Slack grubumuz: https://communityinviter.com/apps/gdgantalya/gdgantalya

Upcoming events (2)

Next '19 Extended & Cloud Study Jam Antalya

Needs a location

Join us for this year's Next Extended event, where we'll bring together cloud enthusiasts and the developer community to be a part of the Next '19 experience. As an attendee, you'll not only be a part of our vibrant cloud community but also receive free access to Qwiklabs (a $55+ value)! Don't forget to bring a laptop (PC, Mac, or Chromebook), and get ready for the best Next Extended yet! Want to get started on the Google Cloud, but don't know where to begin? Join us for our Cloud Study Jam! Get official Google training, a $55+ value, free of charge. Together we'll work through several Google Cloud labs. You will get hands-on experience with the Cloud Console, Kubernetes, Security, IoT on Cloud, and Machine Learning. Then after our live session, you will have free access to more labs you can finish at home. Complete all labs in the quest and earn a Google-hosted badge for your online profile, and additional 30 days access to the training platform to compete any labs you want Bring a laptop and charger (PC, Mac or Chromebook)! The labs will run on all of the latest versions of the popular browsers. For the best experience, make sure your laptop has Firefox or Chrome installed. Don’t forget your charger.

Flutter Introduction & Codelab

Antalya Teknokent Girişimcilik ve Kuluçka Merkezi

Önemli Not: Uygulama geliştirmek için etkinliğe bilgisayarınız ile gelmeli ve aşağıdaki linkteki gerekli kurulumları yapmış olmanız gerekmektedir. Flutter, iOS ve Android'de rekor sürede yüksek kaliteli yerel arayüzler oluşturmak için Google’ın mobil uygulama SDK'sıdır. Flutter, dünya çapında geliştiriciler ve kuruluşlar tarafından kullanılır, mevcut kod ile çalışır ve tamamen açık kaynaklıdır. Flutter uygulamaları geliştirmeye başlamak ister misiniz? Cevabınız evet ise, hemen Flutter Study Jam etkinliğine kayıt olun! Birlikte Google eğitmenleri tarafından hazırlanan Flutter Udacity Kursu sayesinde pratik deneyim elde edebilecek ve temel bilgileri öğrenirken bir Flutter uygulaması oluşturacağız. Etkinliğe katılmadan önce ; *Bilgisayarınızı getirmeyi unutmayın! *En iyi deneyim için bilgisayarınıza zamandan tasarruf etmek için Flutter'ı yüklemenizi tavsiye ederiz. Linkten Flutter kurulumu hakkında yardım alabilirsiniz : https://flutter.io/ https://link.medium.com/zbp1xmI5yS

Past events (22)

I/O 19 Extended Antalya

Technopolis Antalya

Photos (86)