What we're about

Google Developer Group heyecan verici projeler yaratan, etkinlikler düzenleyen ve tutkuyla Google teknolojileri hakkında deneyim paylaşan herkese açık ve gönüllü geek topluluğudur. Tüm dünyada 11 yıldır devam eden GDG’ler şu anda 120’den fazla ülkede 500.000’ den fazla üyeye sahiptir.

GDG Antalya olarak amacımız; Antalya’da güncel teknolojilerle alakalı etkinlikler ile teknoloji tutkunlarını bir araya getirip ekosistem oluşturarak, Antalya’nın yazılım geliştirici, bilgi ve teknoloji potansiyelini ortaya çıkarmaktır. Bir başka amaç ise teknoloji ile ilgilenen kişileri, etkinlikleri ve şirketleri teşvik etmek ve desteklemektir.

Women Techmakers, Google tarafından desteklenen uluslararası bir topluluktur. WTM toplulukları, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü (International Womens’ Day) vesilesi ile bu tarihlerde tüm dünyada bilişim alanındaki kadınların önemini vurgulayan etkinlikler düzenlemektedirler.

IWD Antalya nedir?

Dünya Kadınlar Günü’nün (IWD) odak noktası, kadınlar için genel saygı ve takdirden, kadınların; ekonomik, politik ve sosyal başarılarının kutlanmasına kadar uzanmaktadır. Dünya Kadınlar Günü, kadınların teknoloji endüstrisini ve ötesini nasıl etkilediğini anlamak için önemli bir andır.

IWD Antalya etkinliğimizde amacımız kadınların teknoloji dünyasındaki yerini ve gücünü gösterip ilham verici bir gün düzenlemektir.

Slack grubumuz: https://communityinviter.com/apps/gdgantaly... (https://communityinviter.com/apps/gdgantalya/gdgantalya)

Upcoming events (1)

GDG DevFest Antalya '19

Türkan Şoray Kültür Merkezi

Geçtiğimiz sene 800 katılımcıya ev sahipliği yapan Akdeniz'in en büyük yazılım ve teknoloji etkinliği DevFest Antalya 1 Aralık Pazar günü Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde! Üçüncüsü düzenlenecek DevFest Antalya konferansı 1 Aralık’da şimdiye kadar binlerce misafiri ağırlayan, şehirdeki en önemli etkinliklere ev sahipliği yapmış ve en modern salonlardan birine sahip Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Gelin hep beraber geleceği yakalayalım! Katılımcılar birçok oturumda mobil, girişimcilik, yapay zeka, blockchain ve cloud teknolojileri gibi çeşitli alanlarda kendilerini geliştirme fırsatı bulabilecekler. Fuaye alanında sponsor firmalar ile bir araya gelip farklı insanlarla tanışarak eğlenmeye her an devam edebilecekler ve ayrıca gün boyu sürpriz hediye kazanma fırsatına sahip olacaklardır. Program akışı, konuşmacılar ve diğer detaylar için lütfen takipte kalın. Tamamen ücretsiz olan bu etkinlikte sizleri de aramızda görmekten memnun oluruz. Etkinliğe Kimler Katılabilir? GDG Antalya ekibinin düzenlediği etkinliklerden en büyüğü olan DevFest Antalya 19 etkinliğine Antalya’daki tüm üniversitelerde Mühendislik, İktisat ve İşletme Fakültelerinden öğrenciler, Ar-Ge firma çalışanları, Antalya ve çevre illerdeki teknoloji girişimcileri, lise öğrencileri başta olmak üzere yazılım dünyasına merak duyan herkes katılabilir.

Past events (26)

Dönüşüm Paradoksu

Antalya Bilim Üniversitesi Markantalya Kampüsü 10. Kat 1048 Nolu Salon

Photos (92)