What we're about

Google Developer Group heyecan verici projeler yaratan, etkinlikler düzenleyen ve tutkuyla Google teknolojileri hakkında deneyim paylaşan herkese açık ve gönüllü geek topluluğudur. Tüm dünyada 11 yıldır devam eden GDG’ler şu anda 120’den fazla ülkede 500.000’ den fazla üyeye sahiptir.

GDG Antalya olarak amacımız; Antalya’da güncel teknolojilerle alakalı etkinlikler ile teknoloji tutkunlarını bir araya getirip ekosistem oluşturarak, Antalya’nın yazılım geliştirici, bilgi ve teknoloji potansiyelini ortaya çıkarmaktır. Bir başka amaç ise teknoloji ile ilgilenen kişileri, etkinlikleri ve şirketleri teşvik etmek ve desteklemektir.

Women Techmakers, Google tarafından desteklenen uluslararası bir topluluktur. WTM toplulukları, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü (International Womens’ Day) vesilesi ile bu tarihlerde tüm dünyada bilişim alanındaki kadınların önemini vurgulayan etkinlikler düzenlemektedirler.

IWD Antalya nedir?

Dünya Kadınlar Günü’nün (IWD) odak noktası, kadınlar için genel saygı ve takdirden, kadınların; ekonomik, politik ve sosyal başarılarının kutlanmasına kadar uzanmaktadır. Dünya Kadınlar Günü, kadınların teknoloji endüstrisini ve ötesini nasıl etkilediğini anlamak için önemli bir andır.

IWD Antalya etkinliğimizde amacımız kadınların teknoloji dünyasındaki yerini ve gücünü gösterip ilham verici bir gün düzenlemektir.

Slack grubumuz: https://communityinviter.com/apps/gdgantaly... (https://communityinviter.com/apps/gdgantalya/gdgantalya)

Past events (43)

Devfest Akdeniz ’2020

Online event

Tasarım Hikayesi Part 2

Online event

Tasarım Hikayesi Part 1

Online event

Flutter Codelab

Needs a location

Photos (168)