What we're about

IBM Cloud Turkey etkinlik duyuru sayfasına hoşgeldiniz!

Uygulamalı eğitimlerimizi, seminerlerimizi ve diğer etkinliklerimizi bu sayfadan takip edebilirsiniz!

Ücretsiz olarak gerçekleştirdiğimiz etkinliklerimizde Blockchain, Microservices, AI ve Data Science üzerine çalışmalar yapmaktayız.

IBM Cloud çözümlerini denemek için ücretsiz deneme hesabını buradan (https://ibm.biz/ibmcloudturkey) alabilirsiniz.

IBM Cloud çözümlerini kullanan senaryolara, GitHub repolarına ve çok daha fazlasına ulaşabileceğiniz geliştirici portalımız IBM Developer (http://developer.ibm.com)' u ziyaret etmeyi unutmayın!

**********************************************************************************

Welcome to the IBM Cloud Turkey event announcement page!

You can follow our applied trainings, seminars and other activities on this page!

We are working on Blockchain, Microservices, AI and Data Science in our free activities.

You can get a free trial account here (https://ibm.biz/ibmcloudturkey) to try IBM Cloud solutions.

Don't forget to visit IBM Developer (http://developer.ibm.com), our developer portal, where you can reach scenarios using IBM Cloud solutions, GitHub repos, and more!

Upcoming events (5+)

Experience Data Science on your Chatbot

Herkese Merhaba, IBM Developer Advocacy Türkiye ekibi sizleri Watson yolculuğuna çıkarıyor! Bu meetup'ımızda IBM Watson Studio'da geliştirilen bir Data Science projesininin çıktıları chatbot uygulamasında deneyimlenecek. Katılımcılar, - IBM Cloud Watson Studio ve kullanım alanları, - IBM Watson Assistant servisinde iş alanına yönelik chatbot geliştirme, - Node-RED servisinde IBM servisleri arasında iletişim kurma konularında bilgi sahibi olacaklar. Katılımcı Yetkinlik Seviyesi: Data Science projelerini farklı şekilde deneyimlemek isteyen herkes katılabilir. Etkinliğimizi interaktif bir şekilde sürdürebilmek adına laptoplarınızı getirmeyi unutmayın :) IBM Cloud servislerini kullanabilmeniz için gelmeden önce aşağıdaki linkten hesap oluşturabilirsiniz. Eğer Slack hesabınız yoksa "IBM Cloud Turkey Developer Group" workspace'ine katılarak yeni bir hesap oluşturabilirsiniz. Slack Workspace Linki: ibmcloudtrdevgroup.slack.com Hesap Açma Linki: https://ibm.biz/trmeetup18 Görüşmek üzere!

Microservices Mimarisi Üzerinde Bir Web Uygulaması Nasıl Geliştirilir?

Merhaba, Devnot Yazılımcı Buluşmaları işbirliğiyle IBM Türkiye'den Cloud Integration Architect Ozan Güzeldereli'nin konuşmacı olacağı, IBM Developer Advocates takımından da Mehmet Esat Çakmak ve Kemal Aydın'ın demo gösterimi yapacağı etkinlikte, Microservices mimarisine uygun olarak web uygulaması nasıl geliştirilir, Docker ve IBM Cloud üzerinde Kubernetes servisine nasıl deploy edilebilir konularına değineceğiz! Etkinliğimize sizleri de bekliyoruz! Etkinliğimiz Türk Telekom'un Eminönü'nde bulunan Santral ofisinde gerçekleşecektir. Etkinlik mekanı Sirkeci marmaray durağı, Haliç metro durağı ve iskeleye yürüme 8-10 dakika mesafede bulunmaktadır. Görüşmek üzere.

Webinar: Social Media Analysis via Watson Studio

Needs a location

IBM Developer Experience ekibi olarak gerçekleştirdiğimiz Webinar etkinliklerimizin üçüncüsünde sizleri, Watson Studio yolculuğuna çıkaracağız! IBM Cloud üstündeki Data Science araçlarından bahsedeceğimiz ve sosyal medyadan toplanan verinin analizini yapacağımız bu Webinar'da katılımcılar, Watson Studio üstünde nasıl veri analizi yapılacağı konusunda bilgi sahibi olacaklar. Webinar'a katılabilmek için aşağıdaki linkten kayıt yapmanız gerekmektedir. Kayıt linki: https://engage.vevent.com/index.jsp?eid=556&seid=93890 Konuşmacı: Merve Özmen Görüşmek üzere!

Webinar: Fundamentals of Big Data

Needs a location

IBM Developer Experience ekibi olarak gerçekleştirdiğimiz Webinar etkinliklerimizin dördüncüsünde sizleri, Watson Studio yolculuğuna çıkaracağız! IBM Cloud üstündeki Data Science araçlarından bahsedeceğimiz bu Webinar'da katılımcılar, IBM Cloud üstünde nasıl Big Data analizi yapılacağı konusunda bilgi sahibi olacaklar. Webinar'a katılabilmek için aşağıdaki linkten kayıt yapmanız gerekmektedir. Kayıt linki: https://engage.vevent.com/index.jsp?eid=556&seid=93850 Konuşmacı: Emre Kutluğ Görüşmek üzere!

Past events (53)

Machine Learning on Watson Studio @Fincube

Photos (68)

Find us also at