What we're about

If you believe in Software Craftsmanship, Agile movement, DevOps movement, Continuous Delivery, and turning your ideas into steady startups, this is the right group for you.

We're meeting on every Thursday evening.

We're at Discord now for real-time communication and discussions, join us : https://discord.gg/Cy8Jpfq

Please find more info on http://istanbulcoders.org

If you believe in these values and you think you can also contribute, please come and support our group.

-----------------

Eger siz de Yazilim Sanatkarligina, Cevik Yazilim Gelistirmeye, DevOps hareketine, Durmaksizin Dagitima ve fikirlerinizi startup'lara donusturmeye inaniyorsaniz, dogru yerdesiniz.

Her Persembe aksami bulusuyoruz.

Ve artik hizli haberlesme icin Discord'dayiz. Bize katilin: https://discord.gg/Cy8Jpfq

Lutfen daha fazla bilgi icin http://istanbulcoders.org u ziyaret edin.

Siz de eger bu degerlere inaniyorsaniz, iciniz kipir kipir oluyorsa, lutfen siz de katilin ve grubumuza destek verin.

- Istanbul Coders Organizasyon Ekibi

Upcoming events (1)

Design Thinking / Tasarım Odaklı Düşünce Yöntemi

Beşiktaş Bahçeşehir Üniv.

27 Mart 2019 Carsamba günü IstanbulCoders ve DataIstanbul ortak etkinligimizde konuşmacılarımız Berkan Şahan ve Gizem Köse. Konu: Design Thinking (DT) Süreci ve Metodları: - DT nedir? - Metodun aşamaları nelerdir? - Günlük hayattan, global ürünlerden, iş hayatımızdan örneklere geniş yer vererek pekiştirme Bio: - Berkan Şahan | Managing Partner @Logicalbond [masked] yılları arasında Anadolu Üniversitesi Endüstriyel Tasarım bölümünde tamamladım. Lisans sonrası çalışma hayatıma Berlin'de bir tasarım stüdyosunda başladım. İnsan odaklı tasarım ve kullanıcı deneyimi süreçleri ile ürün geliştirmeleri yaptım. 5 yıl boyunca, farklı tasarım ve yazılım şirketlerinde e-ticaret, sağlık, sigorta, otomotiv, telekominikasyon, bankacılık gibi sektörler için araştırma, UX/UI, tasarım, prototipleme-test, tasarım odaklı düşünme servislerinde projeler yaptım. 2018 yılından itibaren Yönetici Ortak olarak dahil olduğum Logicalbond Design & Development ve hizmet verdiği firmalar için araştırma ve tasarım süreçlerini yürütüyorum. - Gizem Köse | Managing Partner @Logicalbond Yüksek öğrenimimi[masked] yılları arasında Anadolu Üniversitesi Endüstriyel Tasarım bölümünde tamamladım. İspanya’nın Bilbao kentinde uluslarası bir tasarım stüdyosunda yaptığım staj sonrası İstanbul’da ürün tasarımcısı olarak çalışmaya başladım. 5 yıl boyunca tasarım ajansları, mağaza mobilyası üretimi ve alüminyum sanayi gibi farklı organizasyonel yapılarda ürün geliştirme süreçlerinin keşif ve fikir geliştirme, araştırma, konsept geliştirme, tasarım, prototip-test, üretim ve teslim aşamalarının tümünde görevler üstlendim. 2017 yılından itibaren, Yönetici Ortak olarak dahil olduğum Logicalbond Design & Development ve hizmet verdiği firmalar için yaratıcı yöntemler ile ürün-servis stratejilerin geliştirilmesi ve insan odaklı deneyim tasarımı süreçlerini yürütüyorum. Görüşmek üzere, Data İstanbul & IstanbulCoders Ekibi ---------------------------------------------------------------------------------- Bahçeşehir Üniversitesi Büyük Veri Uygulama ve Araştırma Merkezi 'nin katkılarıyla etkinliğimiz Bahçeşehir Üniversitesi Güney Kampüsü A201 nolu sinifda gerçekleşecektir. Açık Adres: Çırağan Caddesi Osmanpaşa Mektebi Sokak No: 4 - 6, Beşiktaş / İstanbul. ÖNEMLİ NOT: ------------------- Sevgili topluluk uyelerimiz, RSVP yaptiginiz halde gelemeyeceginiz etkinlikler icin durumunuzu lutfen en az 2 gun oncesinden "katilamayacagim" olarak degistiriniz. Katilim limitinden dolayi katilmak isteyip katilamayan arkadaslara da esit firsat vermis olmak adina bu kurala riayet etmenizi rica ederiz. ----------------------------------------------------------------------------------

Past events (260)

Hepsiburada Real-Time Click-Stream Data Analytics Platform

Beşiktaş Bahçeşehir Üniv.

Photos (483)