addressalign-toparrow-leftarrow-rightbackbellblockcalendarcameraccwcheckchevron-downchevron-leftchevron-rightchevron-small-downchevron-small-leftchevron-small-rightchevron-small-upchevron-upcircle-with-checkcircle-with-crosscircle-with-pluscrossdots-three-verticaleditemptyheartexporteye-with-lineeyefacebookfolderfullheartglobegmailgooglegroupsimageimagesinstagramlinklocation-pinm-swarmSearchmailmessagesminusmoremuplabelShape 3 + Rectangle 1outlookpersonJoin Group on CardStartprice-ribbonShapeShapeShapeImported LayersImported LayersImported Layersshieldstartickettrashtriangle-downtriangle-uptwitteruseryahoo

İstanbul JUG, uzun zamandır yaptığı etkinlik ve çalışmalarıyla Türkiye’nin öncü Java grubu olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

JCP (Java Community Process) nedir ?

Java standartlarının oluşturulmasında ve toplulukların yönetilmesinden sorumlu açık ve demokratik bir organizasyondur.

Neler yapıyoruz ?

Kafe toplantıları : Aylık olarak düzenlediğimi kafe toplantıları grup üyelerinin bir araya geldiği etkinliklerdir. Bu toplantılarda sektörün en önemli firmaları konuk edilmektedir.

Uluslararası Yazılım Konferansı : Istanbul JUG grubu, Türkiye’de en büyük Java etkinliklerini düzenlemektedir.Başarı ile tamamladığımız iki konferans sonrasında  üçüncüsü  için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor.

Adopt a JSR : Dünya üzerinde Adopt a JSR programına destek sunan 30 JUG mevcut, Istanbul JUG iJava EE 8 için Adopt a JSR programına aktif olarak katılan Türkiye deki ilk JUG olma özelliğini taşımaktadır.

JCP üyeleri neler yapar ?

JCP’ye katılmış olmak kendi başına bir değer fakat asıl değerli olan bu organizasyon bünyesinde Dünya’da Java’nın geleceğini şekillendirmeye katkı sunmaktır. JCP üyelerinin katkılarından bazılarını aşağıda bulabilirsiniz.

• Aktif geliştirimde olan Java standartlarına destek verme

• Yeni geliştirilen Java standartları hakkında geri bildirim verme

• Yeni geliştirilen Java standartları topluluğa duyurma (blog, twit vb.)

• Yeni Java standartları öne sürmek ve tasarlanmasında öncülük etme

• Executive Committe üyelerini seçme

• “İstanbul JUG, JCP’ye katılan Türkiye’deki ilk ve  tek Java topluluğudur.  https://jcp.org/en/participation/JUG_list).


Ülkemizden daha fazla birey ve organizasyonun katılımı ile Java’nın geleceğine önemli ölçüde katkıda bulunabileceğimize inanıyoruz. Siz de bizimle birlikte gönüllü olarak Java’nın geleceğine katkı sunmak isterseniz ya da bu  süreçte yardıma ihtiyaç duyarsanız sizlere destek olmaya  hazırız. 

Email:register@java.istanbul

Join us and be the first to know when new Meetups are scheduled
Log in with Facebook to find out
By creating a Meetup account, you agree to the Terms of Service

Türkiye’nin öncü Java Grubu Istanbul JUG

Recent Meetups

What's new

 
Founded Aug 26, 2016

Our Sponsors

  • Media Sponsor

    Etkinlik organizasyonu ve sosyal medya paylaşımlarının desteklenmesi.

  • Platinum Sponsor

    Java Day 2017 faaliyetlerine sponsor olunması ve desteklenmesi.

  • Sponsor

    Java Day ve diğer etkinlik organizasyonlarının desteklenmesi.

Sign up

Meetup members, Log in

By clicking "Sign up" or "Sign up using Facebook", you confirm that you accept our Terms of Service & Privacy Policy