What we're about

JUG İstanbul ( @jug_istanbul ), uzun zamandır yaptığı etkinlik ve çalışmalarıyla Türkiye’nin öncü Java grubu olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Eğer siz de bizimle birlikte meetup gerçekleştirmek istiyorsanız CFP Formu (https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScuBaVtrTmVDJAoAt16xj8cPiilgnZuXqqdkrca1p_sw8n41w/viewform)'nu doldurabilirsiniz.

JCP (Java Community Process) nedir ?

Java standartlarının oluşturulmasında ve toplulukların yönetilmesinden sorumlu açık ve demokratik bir organizasyondur.

Neler yapıyoruz ?

Kafe toplantıları : Aylık olarak düzenlediğimi kafe toplantıları grup üyelerinin bir araya geldiği etkinliklerdir. Bu toplantılarda sektörün en önemli firmaları konuk edilmektedir.

Uluslararası Yazılım Konferansı : JUG Istanbul (@jug_istanbul) grubu, Türkiye’de en büyük Java etkinliklerini düzenlemektedir.Başarı ile tamamladığımız iki konferans sonrasında üçüncüsü için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor.

Adopt a JSR : Dünya üzerinde Adopt a JSR programına destek sunan 30 JUG (https://java.net/projects/adoptajsr/pages/WhoIsAdoptingJSRs) mevcut, Istanbul JUG iJava EE 8 için Adopt a JSR programına aktif olarak katılan Türkiye deki ilk JUG olma özelliğini taşımaktadır.

JCP üyeleri neler yapar ?

JCP’ye katılmış olmak kendi başına bir değer fakat asıl değerli olan bu organizasyon bünyesinde Dünya’da Java’nın geleceğini şekillendirmeye katkı sunmaktır. JCP üyelerinin katkılarından bazılarını aşağıda bulabilirsiniz.

• Aktif geliştirimde olan Java standartlarına destek verme

• Yeni geliştirilen Java standartları hakkında geri bildirim verme

• Yeni geliştirilen Java standartları topluluğa duyurma (blog, twit vb.)

• Yeni Java standartları öne sürmek ve tasarlanmasında öncülük etme

• Executive Committe (https://jcp.org/en/participation/committee) üyelerini seçme

• “İstanbul JUG, JCP’ye katılan Türkiye’deki ilk ve tek Java topluluğudur. https://jcp.org/en/participation/JUG_list ).

Ülkemizden daha fazla birey ve organizasyonun katılımı ile Java’nın geleceğine önemli ölçüde katkıda bulunabileceğimize inanıyoruz. Siz de bizimle birlikte gönüllü olarak Java’nın geleceğine katkı sunmak isterseniz ya da bu süreçte yardıma ihtiyaç duyarsanız sizlere destek olmaya hazırız.

Email:register@java.istanbul

Upcoming events (1)

Hem Kazan Hem Öğren :: Tasarım Kalıpları Part-5

Online event

JUG Istanbul olarak yeni bir etkinlik serisine başlıyoruz. Bu seride hem öğreniyoruz hem kazanıyoruz. İlk etkinliğimizin konusu Tasarım Kalıpları ve üç tasarım kalıbına değineceğiz. Akışımız şu şekilde olacak: 1. Kahoot üzerinden 3 tasarım kalıbı sorusu soracağız 2. Her bir soru sonrası, ilgili tasarım kalıbı ile ilgili üzerinde detaylı duracağız. 3. Üç Soruya doğru cevap veren en hızlı kişiye JetBrains Lisansı vereceğiz. Konuşmacı: Akın Kaldıroğlu NOT : Online etkinlik linki paylaşılacaktır.

Past events (94)

CI & CD with Azure Devops

Online event

Photos (298)