Next Meetup

Global Day of Coderetreat @JUG_ISTANBUL
Global Day of Coderetreat, yazılım ustalığının ve sabrın sınandığı bir gün. Yazılım geliştirmenin temellerini samimi, aydınlatıcı ve rahat bir atmosferde dünyanın dört bir yanından gelen geliştiricileri buluşturarak bir gün boyunca pratik yapılmasını sağlamaktadır. İçerik: (https://www.coderetreat.org/pages/facilitating/structure-of-a-coderetreat/) Genel Yapı: Coderethreat, odaklanılmış egzersiz programlarına en iyi şekilde optimize edilen oturmuş ve kendini kanıtlamış bir formattır. Sorun: Conway'in Hayat Oyunu Her Oturum Süresi: 45 dakika Süre: 10: 00'dan 17: 00 ya da 18: 00'a kadar Pair-programming (Eşli/İkili programlama) önemli, çünkü bu aktivite boyunca esas olan bilgiyi aktarmaktır. Test-Driven Development (TDD) kullanımı tercih edilmeli. Her oturum sonrasında eşler değiştirilmeli. Her oturum sonrası arkada hiç bir iz bırakılmayacak şekilde tüm kodlar silinmeli. Coderetreat Günü: Coderetreat günü 5-6 oturumdan meydana gelmektedir. Her bir oturumun öğrettikleri daha önceki oturumlara dayalı olmaktadır. Sabah oturumları spesifik alan problemine karşı rahat olmayı, eski alışkanları kırmayı ve özünü keşfetmeye odaklanmaktadır. Öğleden sonraki oturumlar çiftlerin yeteneklerini, soyutlamaların kavramını, test güdümlü geliştirimi (test-driven development) ve modüler tasarımı geliştirmek adına çiftlerin sınırlarını zorlamaktadır. Çoğu grup için, yazılım geliştirmenin temelleri, modüler (birimsel) tasarım ve öncelikli olarak 4 basit tasarım kuralına dikkat edilmeli. Yeni bilgiler öğrenmek yerine gününüzü bu konseptleri pratik yapmaya ayırın. Aşağıdaki çizelge Coderetreat günü için bir taslaktır. 10: 00 -Kayıt 10: 45 -Giriş, Problemin Anlatımı 11: 00 -1.Oturum 11: 45 -Değerlerdirme 12: 00 -2.Oturum 12: 45 -Değerlerdirme 13: 00 -3.Oturum 13: 45 -Değerlerdirme 14: 00 -Öğlen yemeği 14: 30 -4.Oturum 15: 15 -Değerlerdirme 15: 30 -5.Oturum 16: 15 -Değerlerdirme 16: 30 -Kapanış turu

Deloitte Values House

Eski Büyükdere cad. Maslak No:1 34398, Istanbul, tr · Istanbul

What we're about

JUG İstanbul ( @jug_istanbul ), uzun zamandır yaptığı etkinlik ve çalışmalarıyla Türkiye’nin öncü Java grubu olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

JCP (Java Community Process) nedir ?

Java standartlarının oluşturulmasında ve toplulukların yönetilmesinden sorumlu açık ve demokratik bir organizasyondur.

Neler yapıyoruz ?

Kafe toplantıları : Aylık olarak düzenlediğimi kafe toplantıları grup üyelerinin bir araya geldiği etkinliklerdir. Bu toplantılarda sektörün en önemli firmaları konuk edilmektedir.

Uluslararası Yazılım Konferansı : JUG Istanbul (@jug_istanbul) grubu, Türkiye’de en büyük Java etkinliklerini düzenlemektedir.Başarı ile tamamladığımız iki konferans sonrasında üçüncüsü için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor.

Adopt a JSR : Dünya üzerinde Adopt a JSR programına destek sunan 30 JUG (
https://java.net/projects/adoptajsr/pages/WhoIsAdoptingJSRs) mevcut, Istanbul JUG iJava EE 8 için Adopt a JSR programına aktif olarak katılan Türkiye deki ilk JUG olma özelliğini taşımaktadır.

JCP üyeleri neler yapar ?

JCP’ye katılmış olmak kendi başına bir değer fakat asıl değerli olan bu organizasyon bünyesinde Dünya’da Java’nın geleceğini şekillendirmeye katkı sunmaktır. JCP üyelerinin katkılarından bazılarını aşağıda bulabilirsiniz.

• Aktif geliştirimde olan Java standartlarına destek verme

• Yeni geliştirilen Java standartları hakkında geri bildirim verme

• Yeni geliştirilen Java standartları topluluğa duyurma (blog, twit vb.)

• Yeni Java standartları öne sürmek ve tasarlanmasında öncülük etme

• Executive Committe (https://jcp.org/en/participation/committee) üyelerini seçme

• “İstanbul JUG, JCP’ye katılan Türkiye’deki ilk ve tek Java topluluğudur. https://jcp.org/en/participation/JUG_list ).

Ülkemizden daha fazla birey ve organizasyonun katılımı ile Java’nın geleceğine önemli ölçüde katkıda bulunabileceğimize inanıyoruz. Siz de bizimle birlikte gönüllü olarak Java’nın geleceğine katkı sunmak isterseniz ya da bu süreçte yardıma ihtiyaç duyarsanız sizlere destek olmaya hazırız.

Email:register@java.istanbul

Members (3,379)

Photos (164)