Microhackathon

Java User Group Łódź
Java User Group Łódź
Public group
Location image of event venue

Details

Opis

Mikroserwisy to ostatnio jedno z popularniejszych sloganów w IT. Rzadko jednak ludzie myślą o tym więcej niż jak o osobnym kodzie dla każdego z serwisów. A jeśli masz już swojego jar-a z tego kodu - co teraz? Jak wygląda Twój proces wdrażania?

Architektura oparta na mikroserwisach ma ogromny wpływ na infrastrukturę i automatyczne wprowadzanie nowych elementów do systemu. W przypadku systemów rozproszonych kluczowe jest aby zbierać wszystkie logi i metryki w jednym miejscu. Nigdy więcej ustawionych na stale portów i adresów! Czy tak naprawdę wiesz na czym polega service discovery? Jeśli nawet przez chwile nie zastanowiłeś się nad którymkolwiek z powyższych zagadnień to nie powinieneś zajmować się tematem mikroserwisow.`

Wytłumaczymy czym są mikroserwisy, dlaczego nie są aż tak proste jak się moze wydawać oraz w jaki sposób zestawić cala infrastrukturę im podporzadkowana.

Przestanmy mowic tylko o teorii - niech przemowi kod! Zakodujmy system od zera przy uzyciu architektury mikroserwisow!

Prowadzący

Hackathon poprowadzą Marcin Grzejszczak, ktory w zeszlym roku opowiadal juz u nas o mikroserwisach oraz Łukasz Szczęsny, specjalista od infrastruktury.

Organizacja

Organizatorzy proszą aby każdy uczestnik zrobił pull
request do repozytorium
https://github.com/microhackathon-2015-03-juglodz/microhackathon-2015-03-juglodz.github.io ,
w którym doda informacje o sobie do pliku `/_data/attendees.yml`

Limit miejsc

Na spotkanie obowiązuje limit miejsc dlatego przestrzegamy zasad.
1. Jeśli nie możemy przyjść wypisujemy się że spotkania.
2. Jeśli nie ma już miejsc to nie poddajemy się i zapisujemy się na waitliste, miejsca zwalniają się bliżej terminu
3. Z powodu wymagań ochrony budynku musimy podać listę imienną przed spotkaniem dlatego należy podać imię i nazwisko w quizie przy zapisywaniu się na spotkanie lub uzupełnić profil Meetup