DI w Scali na wiosnę bez frameworków

Details

Podczas prezentacji/kodowania-na-żywo zrobimy przegląd podstawowych właściwości kontenerów Dependency Injection i postaramy się zastąpić je “czystymi”, bezpiecznymi typowo konstrukcjami języka Scala. Spróbujemy odpowiedzieć na trudne egzystencjalne pytanie “czym tak właściwie jest DI” i czy można robić DI bez Springa, Guica czy innych frameworków. Zaczniemy od “ręcznego” DI, a potem ułatwimy sobie trochę życie korzystając z MacWire, cały czas tworząc graf obiektów jedynie korzystając z Scali.

Następnie deklaratywnie, tylko za pomocą bibliotek, bez kontenerów i frameworków zaimplementujemy interceptor, co jest tak naprawdę dużo prostsze niż mogłoby się wydawać.

Zobaczymy też co to jest “Thin Cake Pattern” i jak użyć traitów do tworzenia i składania modułów.

Prezenter : Adam Warski

Jestem jednym z współzałożycieli SoftwareMill [1], gdzie koduje głównie używając Scali i innych ciekawych technologii. Część wolnego czasu spędzam nad różnymi projektami open-source, m.in. MacWire, Hibernate Envers, ElasticMQ, Veripacks. W trakcie pozostałego wolnego czasu próbuję przeczytać internet na tematy około-programistyczne, przemyślenia kierując na bloga [2].

[1] http://www.softwaremill.com
[2] http://www.warski.org