Skip to content

Dwie prezentacje - Micronaut oraz model C4

Photo of PawelWlodarski
Hosted By
PawelWlodarski
Dwie prezentacje - Micronaut oraz model C4

Details

1) Wprowadzenie do Micronaut

OPIS:
Micronaut to dość nowy framework umożliwiający szybkie i łatwe tworzenie aplikacji. Wyróżnia go ukierunkowanie na minimalizację zużycia zasobów w czasie działania systemu, a także krótki czas uruchomienia aplikacji. Rozwiązania oparte na Micronaut, przy wsparciu GraalVM, mogą być także kompilowane do kodu natywnego. Dzięki tym cechom framework ten jest idealny do zastosowań serverless.

Prezenter: Konrad Kamiński

2) Model C4 - czyli sposób na przejrzystą architekturę.

OPIS:
Wprowadzenie do modelu C4 a może bardziej C3. Metodyka pozwala na przejrzyste przedstawienie architektury naszego systemu każdemu, zaczynając od biznesu a kończąc na programistach. Zaletą podejścia C4 jest bardzo niski próg wejścia do tworzenia i czytania diagramów wykorzystujących tą metodykę.

Prezenter: Mateusz Grużewski

PRELEGENCI:

Konrad Kamiński
Konrad jest inżynierem oprogramowania pracującym w Allegro. Ma ponad 20 lat doświadczenia w tworzeniu systemów informatycznych w różnych technologiach. Przez większość kariery zawodowej związany był z technologiami opartymi o JVM. Bloguje, prezentuje, szkoli, a w wolnych chwilach wspomaga rozwiązania open source.

Mateusz Grużewski
Mateusz jest Team Leaderem w Allegro. Programowaniem zajmuje się od 7 lat głównie w technologiach opartych o JVM. Po pracy prowadzi bloga oraz zajmuje się szkoleniami.

Photo of Java User Group Łódź group
Java User Group Łódź
See more events