What we're about

Krakowska Grupa Developerów .NET skupia osoby związane z technologią .NET z Krakowa i okolic. KGD .NET jest najstarszą w Polsce grupą zrzeszająca specjalistów .NET.

Zachęcam do odwiedzenia tej strony https://teovincent.com/2018/01/27/kgd-net/ . Na pewno odnajdziecie się na jednym z czterech filmików.

Upcoming events (1)

126 spotkanie Krakowskiej Grupy Developerów .NET (ON-LINE)

Razem z Wrocławską Grupą .NET (WrocNET https://www.meetup.com/wrocnet/) zapraszamy na kolejne wspólnie spotkanie grup .NET w wersji On-Line. Przed Waszymi monitorami wystąpi dwóch prelegentów: Wojciech Gomoła, który podzieli się z nami swoimi doświadczeniami z Reactive Extensions oraz Rafał Hryniewski który opowie nam o budowaniu skalowalnych systemów z wykorzystaniem Kafki. Link do transmisji spotkania: 📺 https://www.youtube.com/watch?v=o6LgQYMXuz8 ------------------------------------------------------------------------------- 🔊 "Droga do Reacive Extensions" Podczas spotkania opiszę w jaki sposób zastosowanie Reactive Extensions dało drugą młodość projektowi nad którym niedawno pracowałem. Oprócz samej historii opowiem czym jest RX, ponieważ pomimo swej prostoty i szerokiej gamy potencjalnych zastosowań, jest to koncepcja bardzo rzadko wykorzystywana przez programistów .Net. 👨🏼‍🎓 Wojciech Gomoła Programista-wędrowiec, przemierzający różne branże, kraje i technologie, jednak preferujący .Net na wschód od Wisły. Podczas swoich podróży spotkał zarówno rozwiązania szyte na miarę, jak i próbujące być uniwersalne, dla małych, średnich i dużych firm oraz rządu... 👉🏼 https://szogun1987.pl ------------------------------------------------------------------------------- 🔊 "Large scale, distributed and reliable messaging with Kafka" Messaging w naszych aplikacjach nie pojawia się zawsze, jednak kiedy mowa o rozproszonych systemach, CQRSach, zdarzeniach czy ogromnych ilościach danych z czujników, to często będziemy mieli z nim do czynienia. Problemów, które wymagają rozwiązań tego typu jest mnóstwo. Narzędzi do ich rozwiązania jest nieco mniej, ale również sporo. Jednym z takich narzędzi jest Kafka. Podczas prezentacji pokażę Ci jakie możliwości daje, jak szybko zacząć z niej korzystać i wspólnie zastanowimy się nad tym czy jest lekiem na całe zło w Twoim projekcie. Pomyślimy też kiedy inne rozwiązania nie dają rady, a kiedy Kafka będzie overkillem. 👨🏼‍🎓 Rafał Hryniewski Na co dzień pracuję jako .NET Developer w Billennium. Oprócz tego zajmuję się chmurą, bazami danych i wszystkim co nowe i ciekawe. Jestem jednym z liderów Białostockiej Grupy .NET, Microsoft Azure User Group Poland w Białymstoku i jednym z organizatorów konferencji Programistok. Bywam też na przeróżnych spotkaniach w Polsce jako prelegent. Od czasu do czasu bloguję, a w wolnych chwilach sięgam po książki i komiksy lub zamieniam się w szalonego kucharza amatora. 👉🏼 https://hryniewski.net/

Past events (76)

125 spotkanie Krakowskiej Grupy Developerów .NET (ON-LINE)

Photos (761)

Find us also at