81. spotkanie KGD

This is a past event

38 people went

Details

Rafał Legiędź - Tworzenie klientów mobilnych w oparciu o Sync Framework

Cyryl Płotnicki-Chudyk - Anatomy of the debugger

-------------------

Tworzenie klientów mobilnych w oparciu o Sync Framework

Jak często w obecnych czasach pojawia się pomysł stworzenia mobilnego klienta istniejącej aplikacji biznesowej? Jak często takie pomysły umierają zanim zacznie się nad nimi praca? Okazuje się, że dla systemów opartych o platformę .NET oraz SQL Server Microsoft dostarczył potrzebnych rozwiązań (zmodyfikowana technologia Sync Framework) do stworzenia mobilnych klientów takiego systemu (niemal na każdą platformę), przy czym ingerencja w istniejący system pozostaje stosunkowo mała. Dodatkowo architektura takich klientów pozwala na pracę bez ciągłego połączenia z siecią. Na tej sesji autor pokaże jak wystartować z tworzeniem takiego klienta (np. na platformę iOS).

Rafał Legiędź

Rafał Legiędź jest starszym programistą w ABB Sp z o.o. Zawodowo aktywny od 2007 roku, głównie w technologiach firmy Microsoft, niemniej jednak od roku skupiający swoją uwagę na platformie iOS. Zagorzały zwolennik pragmatycznego podejścia do życia i wytwarzania oprogramowania.

Anatomy of the debugger

Każdy spotkał się z debuggerem nie raz. Lecz co ma on w środku ? Opowiem krótko o historii debuggerów by potem przejść do najważniejszych funkcji nowoczesnych narzędzi tego typu i postaram się wytłumaczyć ich działanie. Będzie mowa raczej o ogółach niż szczegółach, postaram się zebrać fragmenty wiedzy i ułożyć je na wspólnej płaszczyźnie. Całość, razem z dyskusją nie powinna zająć więcej niż godzinę.

Cyryl Płotnicki-Chudyk

Jestem programistą. Staram się zrozumieć jak działa świat. Pracuję w Infusion we Wrocławiu.