100. spotkanie KGD.NET & 10. edycja Making Software

This is a past event

161 people went

Location image of event venue

Details

Zapraszamy na 100. spotkanie Krakowskiej Grupy Developerów .NET.

Tym razem przygotowaliśmy coś wyjątkowego. Będzie to okrągłe setne spotkanie naszej Krakowskiej Grupy Developerów .NET. Równocześnie swoją dziesiątą edycję będzie miało wydarzenie Making Software - Developers’ Meetup.

Postanowiliśmy połączyć siły i wspólnie, z większym rozmachem niż zwykle, należycie uczcić nasze święta. Oficjalna część naszego świętowania będzie kończyć się o 23:00, ale zarezerwujcie sobie w kalendarzach czas do białego rana.

Chcemy tutaj podziękować naszemu partnerowi Making Sofware za ogromny wkład w organizację oraz finansowanie naszego wspólnego święta.

Kilka ważnych informacji:

Śledźcie naszego meetupa, aby niczego nie przegapić. Im będzie bliżej naszego wydarzenia, tym więcej informacji będziemy tutaj serwować.

1. Rejestracja

Jest zmiana związana z rejestracją na to wydarzenie. Rejestracja odbędzie się za pomocą zewnętrznego narzędzia, niezależnego od Meetup.com.

UWAGA:

Ruszyła rejestracja. Klikajcie, zapisujcie się. Liczba miejsc jest ograniczona. Przypominam, że to "Yes" jest czysto statystyczne. Wiążąca rejestracja właśnie ruszyła pod osobnym linkiem: http://www.makingwaves.pl/whats-on/events/making-software/

P.S. Mimo że rejestracja odbywa się za pomocą innego narzędzia, to tak czysto statystycznie, klikajcie proszę również na meetup.com status "Yes” przy pytaniu: “Are you going?”

2. Agenda

• 17:00 - 17:30 Przywitanie. Rejestracja. Przekąski i napoje.

• 17:30 - 17:35 Otwarcie konferencji

• 17:35 - 18:20 ".NET: Jak (spróbować) zapewnić wysoką jakość kodu" - Tomasz Kopacz (https://pl.linkedin.com/in/tomasz-kopacz-689539), Principal Technical Architect / Evangelist w Microsoft

• 10 min break

• 18:30 - 19:15 “Rola modelu domenowego w złożonych projektach software’owych” -Maciej Grzyb (https://pl.linkedin.com/in/maciejgrzyb), Software Architect / Senior Advisor w Making Waves

• 15 min break

• 19:30 - 20:15 "Zarządzanie pamięcią w .NET" - Konrad Kokosa (https://pl.linkedin.com/in/kkokosa), Architect w Banku Millennium, blogger, prelegent

• 20:30 – 21:15 "Twoja droga do produktywności" - Dominik Juszczyk (https://pl.linkedin.com/in/dominikjuszczyk), Certyfikowany trener Gallup-a, konsultant produktywności w Making Waves

• 15 min break

• 21:15 - 23:00 After-party! Everything on the house. Taste the beer brewed on site, network, hang out

3. Koszulki pamiątkowe

Na początek, między innymi każdy z was otrzyma taką jedną pamiątkową koszulkę. Mamy prośbę do Was, abyście wypełnili ankietę związaną z rozmiarem koszulek, jakie nosicie.

LINK: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfZVHJM9_KE7IRvH0vMKCYmTRFwVhtmrtyWcx2AM_ovkou3Dw/viewform

4. Prezentacje

• .NET: Jak (spróbować) zapewnić wysoką jakość kodu.

Gdy kod pisany jest „przyzwoicie”, przez doświadczony zespół zapewnienie jakości jest „stosunkowo” proste. Jednak – gdy pojawiają się nowe osoby albo gdy część kodu pisana jest przez podwykonawcę – utrzymanie jakości rozwiązania staje się większym niż zwykle wyzwaniem. Do tego decydenci biznesowi rzadko rozumieją, że np. „refactoring” rozwiązania przyniesie długofalowo wymierne zyski. Wymagają szybkiej pracy i dodawania nowych „ficzerów”, najlepiej takich, które by od razu działały.

W tej sesji przyjrzymy się, w jaki sposób budować (i używać) automatów analizujących to, co programista napisze, jak testować „nietestowalny” kod, a także trochę o tym – że test obciążeniowy to też normalny test – i można go po pierwsze także automatyzować a po drugie — traktować jako zwyczajny element procesu. Przykłady będą związane z językiem C#.

• Rola modelu domenowego w złożonych projektach software’owych

• Zarządzanie pamięcią w .NET.

• Że nasz ukochany .NET ma zarządzaną pamięć każdy wie. Że są "jakieś generacje" i "nie powinno się konkatenować Stringów lecz używać StringBuildera" - też pewnie większość o tym gdzieś słyszała. Ale jak to wszystko naprawdę działa? Czy mamy się w ogóle czym przejmować? Czy znajomość szczegółów implementacji Garbage Collectora jest nam do czegoś potrzebna i co z tego wynika dla codziennego życia .NET deva? Na te i inne pytania odpowiemy w trakcie prezentacji. Będzie mięsiście, konkretnie i bez zbędnych ceregieli.

Twoja droga do produktywności.

Każda osoba jest inna, ma inny charakter, potrzeby, sposób myślenia i działania. Z tego też wynika, że każda osoba trochę inaczej podchodzi do organizacji. Nie ma złotych środków. Jest kilka dobrych zasad, które każdy z nas obudowuje własnymi praktykami. I właśnie o tym będzie ta prezentacja. O kilku dobrych zasadach i pomysłach jak odkryć i zaimplementować własny sposób na bycie produktywnym.