Zapraszamy na 111. spotkanie Krakowskiej Grupy Developerów .NET.

Details

Zapraszamy na 111. spotkanie Krakowskiej Grupy Developerów .NET.

Przygotowaliśmy takie dwie prelekcje:
1) Marek Stój - Jak nie zasiedzieć się na śmierć
2) Paweł Bańka - Akka.NET - doświadczenia z projektu

14 kwietnia w Łodzi odbędzie się konferencja GET .NET, na którą rozdamy jedną wejściówkę. Więcej info na stronie https://konferencjaget.net/pl/lodz

# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
Jak nie zasiedzieć się na śmierć

Zakładam, że dobre samopoczucie jest dla Ciebie ważne. Czy zatem robisz coś, aby zadbać o swoje zdrowie? Może regularnie chodzisz na siłownię, biegasz albo trenujesz na orbitreku? Nawet jeśli odpowiedź jest twierdząca, to muszę Cię zmartwić - to nie wystarczy, ponieważ i tak większość czasu w ciągu dnia spędzasz siedząc na tyłku, co, jak się okazuje, jest wyjątkowo niezdrowe.

Na przestrzeni ostatnich kilku dekad ukazało się wiele opracowań naukowych, które wskazują siedzący tryb życia jako źrodło wielu problemów zdrowotnych. Co gorsza, nawet regularna aktywność fizyczna "po godzinach" nie jest w stanie zniwelować spustoszenia, jakie czyni w naszych organizmach wielogodzinne siedzenie.

Czy jest zatem jakiś sposób, żeby temu przeciwdziałać? Okazuje się, że tak i rozwiązanie jest całkiem proste, ale jednocześnie nie tak łatwo wprowadzić je w życie. Czynniki kulturowe, postęp technologiczny, ale także psychospołeczne bariery oraz leniwa, ludzka natura sprawiły, że siedzimy praktycznie przez całe swoje życie.

Podczas tej prelekcji pokażę Ci, jak zrobić pierwszy krok na drodze do powstania z kanap, krzeseł i stołków. Cała reszta zależy od Ciebie. Wierzę jednak, że jednocząc branżę IT wokół pewnej idei, którą przedstawię, damy radę powstać i zawalczyć o swoje zdrowie.

Marek Stój ( http://www.marekstoj.com/ )

Marek jest doświadczonym (przez życie ;)) programistą. W swojej ponad 10-letniej karierze zetknął się z takimi technologiami jak .NET, C#, Android, Java, Big Data czy Scala. Marek to po prostu komputerowy geek, zafascynowany w szczególności coraz większym wpływem informatyki teoretycznej na branżę IT.

Dzisiaj jednak to nie jego kariera zawodowa jest najważniejsza. Marek uświadomił sobie bowiem ostatnio, że pasja, która często przeradza się w obsesję, potrafi przysłonić pewną prawdę - że życie nie kończy się na kodowaniu. I w jego opinii ta idea warta jest promowania w świecie IT.

# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
Akka.NET - doświadczenia z projektu

Kilka miesięcy temu wdrożyliśmy na produkcji backendowy system zbudowany w oparciu o framework Akka.NET. W prezentacji wytłumaczę czym są systemy aktorskie (których przykładem jest właśnie Akka) i omówię use casy, w których ten rodzaj architektury może się przydać. Opowiem również o naszych doświadczeniach z budowy i wdrażania systemu oraz przedstawię kilka porad, dzięki którym unikniecie problemów na które natrafiliśmy.

Paweł Bańka

Paweł jest programistą zatrudnionym w Making Waves. W ciągu kilku lat swojej kariery miał okazję pracować nad wieloma aplikacjami - zarówno desktopowymi, webowymi, mobilnymi, jak również firmwareami dla urządzeń wbudowanych. Ostatnio Paweł zainteresował się językami funkcyjnymi i aktualnie pracuje nad rozproszonymi systemami backendowymi (pisanymi w F# i C#).