Past Meetup

Zapraszamy na 114. spotkanie Krakowskiej Grupy Developerów .NET.

This Meetup is past

121 people went

Location image of event venue

Details

Zapraszamy na 114. spotkanie Krakowskiej Grupy Developerów .NET.

1) Cezary Piątek - Jak usprawnić proces wytwarzania oprogramowania przy pomocy Roslyn.

2) Krzysztof Seroka - Fabryka mikroserwisów w praktyce, czyli o Azure Service Fabric.

# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #

Dodatkowo, zapraszamy na "Making Software Conference". Jest to po raz pierwszy całodniowa edycja. Zapowiada się ciekawie. Odbędzie się 17 listopada w sobotę. Więcej informacji: http://www.makingsoftware.pl/

# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #

Jak usprawnić proces wytwarzania oprogramowania przy pomocy Roslyn

W 2009r Microsoft rozpoczął prace nad projektem Roslyn, który polegał na przepisaniu na nowo kompilatora języka C# i VB. Wraz z nowym kompilatorem powstał szereg usług pozwalających na jego szersze zastosowanie. Nowa platforma kompilacyjna .NET miała stać się motorem napędzającym rozwój narzędzi wspierających proces dewelopmentu w ekosystemie .NET. W trakcie prezentacji opowiem jak można wykorzystać Roslyn do usprawnienia procesu wytwarzania oprogramowania oraz podnoszenia jakości tworzonego kodu. Pokażę jakie rozwiązania oparte o Rosłym oferuje nam aktualnie rynek oraz jak stworzyć, przetestować i opublikować własne narzędzie wykorzystujące Roslyn.

Cezary Piątek ( https://cezarypiatek.github.io/ )

Pasjonat programowania, związany głównie z technologiami platformy .NET. Od kilku lat pracuje w krakowskim softwarehouse Ailleron, gdzie na co dzień zmaga się z tworzeniem aplikacji webowych z wykorzystaniem technologii ASP.NET i sporej dawki buzzwordów (CQRS/DDD/ES). Oprócz tematów architektonicznych chętnie podejmuje wyzwania w obszarach takich jak frontend, DevOps, bezpieczeństwo aplikacji oraz automatyzacja procesu wytwarzania oprogramowania.

# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #

Fabryka mikroserwisów w praktyce, czyli o Azure Service Fabric

O mikroserwisach słyszeliśmy już wszyscy. Niektórzy je pokochali, inni zdążyli już znienawidzić. Niestety budowanie w oparciu o mikroserwisy wiąże się z pewnymi wyzwaniami. Z nimi możemy oczywiście zmierzyć się sami, albo skorzystać z gotowych narzędzi. Jednym z nich jest Azure Service Fabric (ASF) używany obecnie przez większość usług Microsoftu wliczając Skype for Business i Cortanę. W tej prezentacji przybliżę problemy z jakimi musieliśmy się zmierzyć 2 lata temu budując naszą aplikację i jak przejście na ASF nam w tym pomogło.

Krzysztof Seroka ( http://chrisseroka.wordpress.com )

Architekt aplikacji webowych w krakowskim oddziale SoftwareONE. Obecnie zajmuje się budowaniem aplikacji webowych na bazie mikroserwisów w oparciu o platformę Microsoft Azure. Pasjonat czystego kodu, testów automatycznych i ogólnie automatyzacji - z tego względu nie ukrywa swojej miłości do wiersza poleceń. Popołudniami z dziećmi rządzi na placach zabaw, rozwija nawet swój profil parentingowy, wieczorami wyżywa się technicznie zajmując się Azure, .NET Core i VIMem.