125 spotkanie Krakowskiej Grupy Developerów .NET

KGD .NET - Kraków .NET Developers Group
KGD .NET - Kraków .NET Developers Group
Public group

Canceled

Location image of event venue

Details

Podczas 125 spotkania grupy naszymi gośćmi będą: Krzysztof Wlaźlik oraz Krzysztof Morcinek. Krzysztow Włazik podczas swojej prezentacji wprowadzi nas do świata messagingu z wykorzystaniem RabbitMQ natomiast Krzysztof Morcinek opowie nam o róźnych stylach prowadzenia Code Review. Tematy jak zawsze niezwykle interesujące, więc zachęcamy do pozostania po spotkaniu i wymiany opinii oraz doświadczenia. Serdecznie zapraszamy.

-------------------------------------------------------------------------------

🔊 "Wprowadzenie do RabbitMQ"

Na prezentacji przedstawię mechanizmy RabbitMQ, opowiem kiedy warto stosować systemy kolejkowe, podam kilka wskazówek co robić żeby nasz system oparty na RabbitMQ był szybki, niezawodny i zawsze dostępny, porównam RabbitMQ z konkurencją w postaci Kafki i pokażę kilka przykładów jak komunikować się z RabbitMQ z poziomu C#.

👨🏼‍🎓 Krzysztof Wlaźlik

Przygodę z programowaniem zaczynał jako samouk od JavaScript (na długo przed tym gdy stało się to modne) i Delphi. Następnie zaczął programować w C# i .NET Framework i z tą technologią związany jest do dziś. Zawodowo pracuje jako .NET Technical Lead w krakowskiej firmie VSoft gdzie współtworzył platformę low-code i rozwija systemy dla sektora finansowego. W wolnych chwilach jeździ na rowerze MTB i czyta literaturę fantasy.

-------------------------------------------------------------------------------

🔊 "Różne style prowadzenia Code Review w twoim zespole"

W praktycznie każdym nowym zespole, do którego trafiam, Code Review wygląda zupełnie inaczej. Czego naprawdę oczekujemy od Code Review, jak bardzo ostrym lub pobłażliwym należy być i jak ładnie to wpiąć w Continous Integration.

👨🏼‍🎓 Krzysztof Morcinek

Pasjonat programowania, głównie na platformie .NET. Lubi pisać kod stabilny, zgodny z wszystkimi best practices (jakiekolwiek one są, czasem trzeba umieć wyważyć zalety różnych rozwiązań). Bardzo ceni prostotę i przejrzystość (również dlatego pisze bloga, pomaga lepiej przekazywać myśli). Nieustannie się uczy, bo w IT bez pogoni za nowinkami skazujemy się na nudną pracę, której nikt inny nie chce wykonać.

👉🏼 https://krzysztofmorcinek.wordpress.com/