What we're about

KrakWhiteHat to miejsce dla osób zainteresowanych bezpieczeństwem IT.

Na nasze comiesięczne spotkania zapraszamy specjalistów, badaczy, studentów oraz entuzjastów bezpieczeństwa IT, którzy chcieliby się wzajemnie poznać, wzmocnić wiedzę merytoryczną, wymienić poglądy i podyskutować na temat bieżących problemów i zagadnień związanych z bezpieczeństwem IT.

Prelegentami na naszych spotkaniach są eksperci, którzy prezentują tematy z szeroko pojętego bezpieczeństwa IT takie jak na przykład bezpieczeństwo oprogramowania, bezpieczeństwo aplikacji webowych, bezpieczeństwo sieci, analiza malware, kryptografia, reagowanie na incydenty komputerowe, inżynieria wsteczna, socjotechnika, testy penetracyjne i inne.

Oficjalna strona: http://www.krakwhitehat.pl

KrakWhitehat Meetup is place for people who are interested in IT security.

We invite professionals, researchers, students and IT security enthusiasts who would like to meet, network, improve skills and knowledge, exchange ideas and discuss meaningful problems/trends around cybersecurity.

During monthly events we will invite experts who will present a wide range of cybersecurity topics, including secure programming, web application security, network security,cryptography, malware analysis, cloud security, risk management, data protection, business continuity, identity & access management, incident response, cybercrime, legal aspects of IT and other.
http://www.krakwhitehat.pl

Upcoming events (1)

Drugie dno Internetu - Deep web w bezpieczeństwie - SPI, Klub Jagielloński

Jak informacje, które zostawiasz o sobie w sieci, mogą wpłynąć na Twoje bezpieczeństwo? Jak przestępcy wykorzystują media społecznościowe do profilowania swoich ofiar? Na czym polega kradzież tożsamości i do czego jest ona później wykorzystywana? Gdzie w sieci szukać informacji o konkretnych osobach? Jak przeszukiwać sieci społecznościowe? Jak sprawdzić, co Internet "wie" o Tobie? Czym są metadane? Jak można je wykorzystać do pozyskania niewidocznych, na pierwszy rzut oka, informacji? Postaramy się odpowiedzieć na powyższe pytania w oparciu o analizę realnych przypadków. Do dyskusji zaprosiliśmy: 💠 mł. insp. Jana Klimę z KWP, który podzieli się swoim doświadczeniem związanym z metodami działań cyberprzestępców oraz 💠 Tomasza Romanowskiego, który wyjaśni jak analitycy i stalkerzy pozyskują informacje o swoich celach. Spotkania mają charakter otwartego panelu dyskusyjnego, aby swobodnie wymieniać się wiedzą, doświadczeniem i opiniami. Masz pytania? Chcesz się podzielić doświadczeniem? Wyślij nam wiadomość lub dołącz do dyskusji w trakcie spotkania.

Photos (118)