Urządzenia BLE - programowanie i bezpieczeństwo

This is a past event

69 people went

Location image of event venue

Details

Zapraszamy Was serdecznie na kolejne spotkanie maniaków bezpieczeństwa IT.
Przypominamy, że wstęp na wykład jest darmowy w zamian za wizytę w barze naszego gospodarza- Pauza In Garden. Pamiętajmy, że dostajemy od nich salę całkowicie za free, więc pokażmy swoją wdzięczność zamawiając kawę/ herbatę/ piwo, które umilą nam słuchanie wykładu.
Tytuł prezentacji
Urządzenia BLE - programowani i bezpieczeństwo

Opis prezentacji
Chcesz zaprogramować urządzenie oparte na protokole BLE, ale nie masz żadnej dokumentacji?
W prezentacji omówione zostaną sposoby analizy przesyłanych poleceń i ich późniejsze wykorzystanie we własnej aplikacji. Zaprezentowane zostaną narzędzia do "sniffowania" w praktyce. Dodatkowo poruszymy również kwestię bezpieczeństwa urządzeń IoT.

O naszym prelegencie
Rafał Stępień
"Jestem programistą z pasji oraz miłośnikiem niestandardowych i innowacyjnych rozwiązań. Ugruntowane doświadczenie w branży IT pozwala mi na wykorzystanie najróżniejszych i najnowocześniejszych technologii do realizacji własnych projektów. Ukończyłem informatykę na AGH już jakiś czas temu, ale nadal angażuję się w życie uczelni – jestem prezesem koła naukowego zajmującego się szeroko pojętą elektroniką oraz praktycznym zastosowaniem programowania. Uwielbiam pracę z ludźmi, dlatego współorganizuję krakowskie hackatony i aktywnie w nich uczestniczę."

Nasze spotkania odbywają się w luźnej i przyjaznej atmosferze, dlatego zachęcamy Was do udziału w dyskusji, która odbędzie się po prelekcji. Najbardziej aktywne osoby nagrodzimy upominkami od jednego z naszych partnerów- wydawnictwa Helion.
Do zobaczenia na spotkaniu :)