MLMU KE: Introduction to Deep Reinforcement Learning

Details

Pozývame Vás na další event od MLMU, tentokrát na tému Intro to deep reinforcement learning. Vyzdieľať svoje skúsenosti príde Slavo Maťašovský zo spoločnosti Tachyum, v stredu, 29. mája v sobášnej sieni v Radnici Starého mesta o 18:00.

talk description:

Reinforcement Learning je efektívna metóda ako naučiť vlastného inteligentného autonomného agenta riešiť rôzne AI problémy - hry, samostatne-riadené vozidlá, robotiku, šetrenie energie v dátovych centrách a pod. Proces učenia závisi na hodnote odmien a na pozorovaniach získanými interakciami autonomného agenta s prostredím. Tento model je veľmi všeobecný a možno ho použiť v mnohých praktických situáciách. Prejdeme si hlavne metody DRL - Q-Learning a Policy Gradients, vysvetlíme si aké sú výhody kombinovania Deep Neural Networks s DRL a nakoniec si ukážeme zopár príkladov bežiacich v simulačnom prostredí Unity ML-Agents.

speaker bio:

Slavo Matašovský vyštudoval inžinierský titul v odbore computer science na Technickej univerzite v Košiciach. Aktuálne pracuje vo firme Tachyum (www.tachyum.com) ako senior AI Architect.

Archív minulých meetupov a ďalšie informácie o MLMU nájdete na našej stránke mlmu.sk