#66 Komunikacja – klucz do realizacji moich potrzeb, nie tylko w samoorganizacji

Management 3.0 Warsaw
Management 3.0 Warsaw
Public group

Online event

This event has passed

Details

Zaplanowaliśmy ten Meetup miesiąc temu. Miał się odbyć 11 marca, tak jak zawsze w Art in House. Świat wyglądał wówczas inaczej.

A dzisiaj mamy specjalny czas. Być może jest to czas, kiedy w sposób świadomy lub trochę wymuszony, zastanawiamy się nad tym w jakim miejscu naszego życia jesteśmy, co jest dla nas ważne, co ma a co nie ma sensu. Być może teraz, tak jak nigdy dotąd, jest czas na refleksję, czym jest dla nas praca i jak mogłaby być zorganizowana, żeby bardziej wspierać nasze potrzeby.

Dlatego z radością zapraszamy Was do podróży od hierarchii do samoorganizacji, od samotności do więzi i energii, od zagubienia do jasności i głębokiego poczucia sensu. Gdzie ta podróż się odbędzie? Częściowo w świecie wirtualnym, bo zapraszamy Was nie do spotkania w Art. in House, ale na ZOOM-ie. Częściowo zaś w świcie realnym – bo to podróż jaką odbyliśmy w naszej firmie w Piasecznie. Rozłożymy ją na cztery spotkania, z których pierwsze będzie dotyczyło Komunikacji.

O czym konkretnie będziemy chcieli z Wami porozmawiać na spotkaniu? Tym razem Michał wystąpi w roli redaktora prowadzącego, a ja w roli celebryty. Podzielę się naszymi odpowiedziami na poniższe pytania (o ile zostaną zadane J) oraz na wszelkie inne, na które będę potrafił odpowiedzieć:

- Czym jest komunikacja i dlaczego jest taka ważna?
- Jaką rolę pełni komunikacja w samoorganizacji a jaką w hierarchii?
- Jaką rolę pełni komunikacja dzisiaj, w sytuacji zagrożenia?
- Co nam daje a co zabiera praca zdalna?
- Wdzięczność – najbardziej deficytowe dobro?
- Dlaczego trudno nam prosić o pomoc?
- Czego menedżerowie najbardziej unikają?
- Skąd bierze się w zespołach energia i radość?
- Kto jest odpowiedzialny za to jaki mamy zespół?
- Skąd się bierze zaufanie?
- Skąd się bierze motywacja?
- W co inwestować kiedy wszystko się tak szybko zmienia?

Będę mówił tylko o tym czego jako organizacja, oraz ja osobiście, doświadczaliśmy przez ostatnie kilkanaście lat żegnania się ze strukturą hierarchiczną i stojącym za nim przekonaniem, jak świat jest zorganizowany. Podzielę się też ponad dwuletnim doświadczeniem pracy w samoorganizacji (holakracji).

Kanwą do naszej rozmowy będzie temat Komunikacji, bo uważamy że to jest jeden z trzech (o innych opowiemy na kolejnych spotkaniach) filarów koniecznych do tego, aby ludzie organizując się w zespoły, osiągali ponadprzeciętne rezultaty.

Jeżeli przed spotkaniem chcecie się czegoś o nas dowiedzieć, zajrzyjcie na tutaj: https://cxexperience.pl/my/

Pozdrawiamy i do zobaczenia 1 kwietnia o 18 na zoom.us!
------> https://zoom.us/j/532696908

Michał Janiszewski – redaktor prowadzący (https://www.linkedin.com/in/mjaniszewski/)

Jacek Narkiewicz - celebryta (https://www.linkedin.com/in/jacek-narkiewicz/)