Past Meetup

[GDN] 2 spotkanie Microsoft Azure User Group w Trójmieście

This Meetup is past

35 people went

Location image of event venue

Details

Nasze drugie spotkanie odbędzie sie 18 kwietnia o godzinie 18:00 na parterze biurowca O4 w Olivia Business Centre. Tym razem będziemy mieli dla was mapkę, która ułatwi dotarcie na miejsce :).

Plan spotkania przedstawia się następująco:

18:00 - 18:15 - Zajmujemy miejsca

18:15 - 19:15 Azure Blockchain as a Service. Czy potrzebujemy kolejnego “as a service" w wydaniu Microsoftu? (Piotr Kosiński)

19:15 - 19:30 Przerwa na rozprostowanie nóg

19:30 - 20:30 BI w Azure: do chmury w 3 miesiące (Włodek Bielski)

Opisy prezentacji:

Azure Blockchain as a Service. Czy potrzebujemy kolejnego “as a service" w wydaniu Microsoftu?

Prezentacja ma na celu wprowadzenie w technologię blockchain pod kątem rozwiązań dla biznesu. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, czy blockchain jest tylko hypem czy czymś więcej, zajrzymy pod maskę technologii blockchain oraz zanurkujemy w świat smart contractów na Ethereum.

Piotr Kosiński

Piotr pracuje jako Innovation Manager i Architect w firmie Powel. Współzałożyciel i CTO firmy konsultingowej BlockDiggers, lokomotywa startupu inflncr.io, ojciec założyciel TriCity Blockchain Meetup. Entrepreneur, software developer z pasji, programujący w wielu językach, ciągle w pogoni za technologią i nowymi pomysłami. Ojciec dwójki dzieci, mąż, fan włoskich win, single malt whisky i jazzu.

Twitter: @piotrkosinski

LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/piotr-kosinski/

BI w Azure: do chmury w 3 miesiące

Włodek opowie o wyzwaniach związanych z implementacją hurtowni danych w chmurze na przykładzie jednego z największych wdrożeń Azure w Polsce. Zostanie omówiona pierwotna architektura rozwiązania w modelu IaaS, a następnie realizowany obecnie scenariusz migracji do modelu PaaS.

Włodek Bielski

Doświadczony architekt rozwiązań analitycznych, z ponad 10-letnim doświadczeniem w branżach FMCG, Retail i E-Commerce.Od 2014 związany z ITMAGINATION, gdzie oprócz projektów Business Intelligence rozwija zagadnienia związane z chmurą publiczną oraz Big Data. Od 2017 Włodek odpowiada za rozwój nowego działu w ITMAGINATION – Data Science, pomagając Klientom jeszcze lepiej wykorzystywać potencjał zawarty w ich danych.

Posiadacz licznych certyfikacji Microsoft, w tym MCSD: Azure Solutions Architect oraz MCSE: Cloud Platform and Infrastructure, Data Management and Analytics.

Zapraszamy,
Załoga Microsoft Azure User Group Trójmiasto