Past Meetup

[GLC] 2 spotkanie Microsoft Azure User Group na Śląsku (Gliwice)

This Meetup is past

12 people went

Location image of event venue

Details

Witajcie,

Po dłuższej przerwie, ponownie zapraszam na spotkanie grupy na Śląsku. Tym razem swoimi doświadczeniami z Azurem podzielą się nasi lokalni prelegenci:

Bartosz Sobczyk - Zarządzanie tożsamością na platformie Microsoft Azure

Usługa Active Directory w modelu chmury publicznej jako centralna baza kont, narzędzie do zarządzania i kontroli dostępu. Przykład użycia Azure AD Connect do integracji środowiska on-premises - public cloud.

Bartosz specjalizuje się w rozwiązaniach chmury prywatnej i publicznej opartych o produkt Microsoft. Obecnie uczestniczy w projektach związanych z Office365 oraz Enterprise Mobility Management. Pracuje jako administrator systemów Microsoft na Uniwersytecie Śląskim.

Tomasz Krawczyk - Analiza Big Data z Azure Data Lake

Według szacunków do 2020 roku wygenerujmy 40 Zetta byte’ów różnego rodzaju danych, a ich dokładna analiza pozwali na odkrywanie nowych zjawisk, optymalizacje czy wspomaganie procesów decyzyjnych.Aby efektywnie przetwarzać tak duże zbiory danych nazywane Big Data potrzebujmy nowych technik i narzędzi np. takich jak Hadoop czy Azure Data Lake.Azure Data Lake jest nową usługą, stworzoną po to aby praca z Big Data stała się prostsza - rozwiązuje wiele z problemów związanych z efektywnością i skalowalnością procesu analizy danych.Wraz Azure Data Lake powstał zupełnie nowy język analizy danych U-SQL, będący połączeniem dwóch paradygmatów deklaratywnego i proceduralnego.Daje on możliwość przetwarzania Peta byte’ów danych przy użyciu istniejących bibliotek napisanych w językach .NET, R czy Python.Z sesji dowiesz się jak w klika minut tworzyć rozwiązania (za pomocą Azure Data Lake) analizy danych na potrzeby uczenia maszynowego, analizy tekstu czy przetwarzania obrazu.

Tomek swoją drogę zawodową zaczynał ponad 10 lat temu od PHP, następnie był C, C++, aby skończyć finalnie na .NET i SQL.Przez wiele lat zaangażowany w prace w projektach dla administracji publicznej oraz pracą nad systemami bezpiecznego.Na co dzień zajmuje się głównie tworzeniem rozwiązań opartych o stack technologiczny Microsoftu(.NET Platform ,MSSQL Server).Pasjonat nowych technologii związanych z Artificial Intelligence, Cloud, Big Data i Data Science. W wolnych chwilach zajmuje się analizą danych w chmurze Azure.Zawodowo związany z firmą Future Processing