[GDN] 4 spotkanie Microsoft Azure User Group w Trójmieście

Details

Witajcie,

Nasze kolejne spotkanie odbędzie sie 13 czerwca o godzinie 18:00 na parterze biurowca O4 w Olivia Business Centre.

Oto przybliżony rozkład jazdy:

18:00 - 18:15 - Zajmujemy miejsca
18:15 - 19:00 Service migration from AWS to Azure with no downtime (Krzysztof Szyntar, Dynatrace)
19:00 - 19:15 Przerwa na rozprostowanie nóg
19:15 - 20:15 Keep Its Storage Simple Stupid: an opinionated guide to NoSQL with Azure Storage and Event Driven Architecture (Szymon Kulec, Particular Software)

Opisy prezentacji:

Service migration from AWS to Azure with no downtime

Opowiem o tym jak wyglądały przenosiny jednego z serwisów Dynatrace między chmurami – jak rozwiązaliśmy kwestię spięcia dwóch sieci prywatych oraz jak architektura klastrowa umożliwiła migrację danych w sposób niezauważalny dla użytkowników.

Krzysztof Szyntar, Dynatrace

Software Architect od ponad 13 lat związany z Dynatrace, certyfikowany AWS Solutions Architect. Entuzjasta zwinnych metodyk tworzenia oprogramowania i chmury obliczeniowej. Od 5 lat tworzy z zespołem narzędzia wspierające zarządzanie serwisami w chmurze.

Keep Its Storage Simple Stupid: an opinionated guide to NoSQL with Azure Storage and Event Driven Architecture

Podczas prezentacji podzielę się z Wami wnioskami z projektu w podejściu SaaS, bazującego na podstawowym serwisie chmury Azure, Windows Azure Storage. Zaczniemy od tego, co oferują wybrane serwisy i tego jakie mają ograniczenia. Następnie przejdę przez założenia projektu, które go ukształtowały i omówię architekturę zbudowaną tak, aby tanio i sprawnie zaadresować wcześniej pokazane potrzeby. To, co istotne, to fakt, że zaprezentowane techniki projektowania zastosować można nie tylko w Azure Storage, ale także używając innych baz NoSQL i rozwiązań chmurowych.

Szymon Kulec, Particular Software

Lider Warszawskiej Grupy .NET, architekt, technical leader, speaker, trener. Microsoft MVP na rok 2017. Zainteresowany zarówno IT w skali makro (architektura), jak i mikro (performance i współczesny hardware). Miłośnik DDD i zorientowania na zdarzenia.

Blog: https://blog.scooletz.com
Twitter: https://twitter.com/scooletz

Zapraszamy, Załoga Microsoft Azure User Group Trójmiasto