Past Meetup

[POZ] 4 spotkanie Microsoft Azure User Group Poland w Poznaniu

This Meetup is past

26 people went

Details

Serdecznie zapraszam na czwarte spotkanie Microsoft Azure User Group Poland w Poznaniu a zarazem kolejne spotkanie PLSSUG w Poznaniu.

Jeżeli chciałbyś zgłosić jakiś temat, opowiedzieć o tematyce związanej z platformą Azure, zapraszam do kontaktu za pośrednictwem formularza (https://itims-my.sharepoint.com/personal/sstanek_it-ims_pl/_layouts/15/guestaccess.aspx?guestaccesstoken=BbYmykkbhP1TtLgScAE1q8pNV2Sx7A4axeSgavCVirc%3d&docid=1_1cf2859d1c51e45acb781903deb66caab&wdFormId=%7B42A21036%2D50D4%2D465B%2DAD9A%2D55B0345F79D6%7D).

Przy współpracy z PTI (odział WLKP) zapraszamy do centrum wykładowego Politechniki Poznańskiej, które mieści się przy ulicy Piotrowo 2, w czwartek 22 czerwca na godzinę 18.00.

Wstępna agenda spotkania:
18.00 - 18.10 - Powitanie, sprawy organizacyjne grup.
18.10 - 18.30 - Co nowego w „ops-ach” Azure – Sławek Stanek (https://www.linkedin.com/in/slawomirstanek/)
18.30 - 19.10 - SQL Server Stretch Database - Wojciech Wencel (https://www.linkedin.com/in/wojciechwencel/)(Summ-IT)
19.10 - 19.50 - Przerwa - Pizza & Networking
19.50 - 20.30 - Budowanie aplikacji w modelu PaaS - Michał Furmankiewicz (https://www.linkedin.com/in/mifurm/)(Microsoft)
20.30 - 21.00 - Power BI-em przez raport PEPCO - Maciej Sowa (https://www.linkedin.com/in/maciej-sowa-8a480552/) (PEPCO POLAND)
21.00 - Zakończenie i nagrody

Bardzo prosimy o rejestrację.

Prelegenci oraz krótki opis sesji:

Wojciech Wencel

Wojtek w ramach wystąpienia przedstawi funkcjonalność streach database dostępną od SQL Server 2016, która pozwala na współdzielenie danych pomiędzy serwerami on premise, a cloud.

Wojtek to doświadczony Service i Project Manager, zarządzający zmianą oraz implementujący innowacyjne rozwiązania z obszarze IT. W swojej karierze był odpowiedzialny za wdrażanie rozwiązań dla organizacji z sektorów produkcji, bankowości, retail oraz public. Zarządzał serwisem 9500 baz danych rozproszonych po całym świecie. Obecnie zarządza organizacją dostarczającą rozwiązania w modelach PaaS oraz IaaS w szczególności w obszarze baz danych.

Michał Furmankiewicz

Michał - Cloud Solution Architect w Microsoft zaprezentuje jak zbudować aplikację w chmurze i nie użyć ani jednego serwera. Pokaże moc drzemiącą w usługach Paas. Wykorzysta m.in. AppService, AzureSQL, wspomni o Cosmos DB, Azure Active Directory oraz - jeśli wystarczy czasu :-) - o Cognitive Services. Sesja odbędzie się w stylu DEMO TIME.

Michał to informatyk z 12-letnim doświadczeniem zawodowym, zdobywanym w różnych rolach.

Częsty gość i prelegent licznych konferencji, meetupów i warsztatów, gdzie z chęcią dzieli się swoją wiedzą z innymi. Autor wielu publikacji związanych z rozmaitymi dziedzinami informatyki. Na co dzień pracujący w Polskim oddziale Microsoft w Warszawie.

Maciej Sowa

Data Architect w PEPCO POLAND.

Maciej przedstawi podstawowe funkcjonalności Power BI na przykładzie nietrywialnego raportu z PEPCO.

Maciej jest pasjonatem technologii IT. Jedni mówią, że potrafi zepsuć każdy serwer i każdy system. Inni zaś, że znajduje "dziury" podczas testów eksploracyjnych. Jako absolwent Wydziału Fizyki rozpoczął pracę w Dziale IT @PEPCO stając się nieopatrznie weteranem tegoż działu. Jego głównym obszarem zainteresowań są BI, bazy danych oraz nowe technologie. Przerwy w sesjach przed komputerem skutecznie zajmują jego dwie córki przypominając, że istnieje jeszcze świat analogowy.