Past Meetup

Azure Workshop Poznan #1

This Meetup is past

27 people went

Location image of event venue

Details

Zbliża się rok szkolny, a zatem pora zacząć... się szkolić! ;)

Tym razem zapraszam Was serdecznie na spotkanie grupy MAUGP Poznań w lekko odmienionej formie.

Spotykamy się w sobotę, 2 września, o godzinie 9.00 w siedzibie firmy PEPCO POLAND po to, by podczas warsztatów we wspólnym gronie zgłębiać tajniki funkcjonalności chmury publicznej Azure.

Obecnie potwierdzone mamy dwie ścieżki - OPS i DEV.

Podczas warsztatów będziemy odzwierciedlać i modelować realną, życiową sytuację.

Oczywiście nie zabraknie czasu na wspólny networking przy pizzy i kawie.

Po zakończeniu warsztatów planujemy wyjście na jakieś piwko.

Warsztaty są całkowicie darmowe!
To, co musisz ze sobą zabrać to laptop i dobry humor. :)
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc oraz konieczność wyboru ścieżki prosimy o możliwie najszybszą rejestrację za pośrednictwem formularza (https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=i_xoYuF9D0qJY3W8IfkzHSpJKqCifOtFsr1jp0M-rb9UQkNFSkMzOVhUTTdQM1c1VlZITFRRUFlENy4u).
Jeżeli ktoś dokona rejestracji a nie będzie mógł się pojawić,
prosimy o informację mailem ([masked]) , gdyż pozwoli to na uczestnictwo innym osobom.

---------------------------------------------------------------------------------

W odpowiedzi na komentarze odnośnie tego co chcielibyście przećwiczyć na warsztatach, przygotowaliśmy zakres zajęć. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie interesujący kierunek dla siebie 😊

Jeśli interesuje Cię chmura a na myśl o VNET’ach, Subnetach, Trafic Managerze, VM’kach czy Load Balancerze dostajesz gęsiej skórki, to zdecydowanie sesja OPS jest dla Ciebie. Do tego omówimy sobie backup w Azure, pokażemy jak monitorować i wykrywać malware na maszynach, sprawdzimy, jak bezpieczne są Twoje środowiska.
Zero marketingu, 45 min wprowadzającej prezentacji i ponad 6 godzin budowania środowiska pod okiem MVP.
Czego oczekujemy od Ciebie? Weź komputer z przeglądarką, reszta będzie czekać!
Hawk!Z pozdrowieniami, Sławek (https://www.linkedin.com/in/slawomirstanek/) (Azure MVP) i Michał (https://www.linkedin.com/in/mifurm/) ( http://ArchitektWChmurze.pl ) - ścieżka OPS

Jeżeli myślisz aby „upichcić” coś w chmurze Microsoft Azure to ściezka DEV jest dla Ciebie. Pomożemy dobrać odpowiednie składniki aby Twoja aplikacja:

• działała bez serwera (Azure Functions),

• jej interfejs ujrzał światło dzienne (App Service),•

• była przenośna pomiędzy środowiskami, czyli opakowana w kontenery Docker (Azure Container Services, Azure Container Registry),

• była inteligentna (Cognitive Services),

• no i oczywiście wdrażała się automatycznie z zachowaniem jakości (DevOps, Visual Studio Team Services) Twoje życie to KOD? Słowo „deweloper” nie kojarzy Ci się z nieruchomościami. Bingo! To jest właśnie sesja dla Ciebie. Weź komputer z przeglądarką, otwarty umysł, dobry humor – o resztę się nie martw! Z pozdrowieniami, Darek (https://www.linkedin.com/in/dariuszporowski/) ( http://DariuszPorowski.MS ) i Mateusz (https://www.linkedin.com/in/mateudu/) ( http://CloudCooking.pl ) – ścieżka DEV

Ponizej krótka prezentacja prowadzących warsztaty.

Ściezka DEV.

Dariusz Porowski.

Dariusz Porowski pracuje w Microsoft jako Senior Technical Evangelist w dziale Commercial Software Engineering (CSE). Innymi słowy, wspiera programistów w realizacji super projektów, aby mogli osiągnąć jak najwięcej dla swoich firm. Jego obszary technologiczne to Chmura obliczeniowa (głównie Microsoft Azure), DevOps, automatyzacja, kontenery, Serverless i jeszcze kilka innych w zależności od aktualnych potrzeb lub zachcianek ;) Tak! Jest Geek-iem, który uwielbia najnowsze technologie!

Przed dołączeniem do Microsoft, sześć razy z rzędu był wyróżniany nagrodą Most Valuable Professional (MVP). Darek jest również trenerem technologii Microsoft Certified Trainer (MCT).

W życiu zawodowym przed Microsoft, pracował jako konsultant oraz architekt w różnych firmach partnerskich dla Microsoft. Realizując projekty głównie dla dużych przedsiębiorstw w Polsce, Europie Zachodniej i regionie Zatoki Perskiej.

W życiu prywatnym stara się aktywnie spędzać czas. Jest miłośnikiem sportu (nie ogląda - uprawia! :) ). Siłownia, wspinaczka, trekking, bieganie, jazda na rowerze, jazda na rolkach, jazda na łyżwach... to jest jego świat. :)

Mateusz Dudek

Młody i aspirujący deweloper. Pasjonat technologii Microsoft. Na co dzień pracujący w firmie Predica. Specjalizuje się w tworzeniu i projektowaniu aplikacji web z wykorzystaniem rozwiązań chmury publicznej.

Poza biurem pasjonat gotowania, IoT i sportów kanapowych.

Ściezka OPS. Michał Furmankiewicz

Michał to informatyk z 12-letnim doświadczeniem zawodowym, zdobywanym w różnych rolach.

Częsty gość i prelegent licznych konferencji, meetupów i warsztatów, gdzie z chęcią dzieli się swoją wiedzą z innymi. Autor wielu publikacji związanych z rozmaitymi dziedzinami informatyki. Na co dzień pracujący w Polskim oddziale Microsoft w Warszawie.

Sławek Stanek

Sławek od 11 lat zawodowo zajmujący się IT, MVP w kategorii Microsoft Azure, związany głównie z firmą PEPCO POLAND w której sprawuje stanowisko IT Infrastructure Architect. Lider grupy Microsoft Azure User Group w Poznaniu. Pasjonat technologii Microsoft, w obszarach chmury prywatnej i publicznej.

Jako promotor nowoczesnych rozwiązań Data Center każdego dnia opowiada o konieczności rozwoju technologii informatycznych.

Prywatnie pasjonat aktywnego wypoczynku szczególnie sportów zimowych.