[BIA] Azure Workshops #2 - Białystok - Security w Azure

Details

Zapraszamy na drugie warsztaty organizowane przez Microsoft Azure User Group Poland w Białymstoku. Ich tematem będzie Security w Azure, a poprowadzi je Michał Furmankiewicz.
Warsztaty rozpoczną się 12 stycznia o godzinie 9:00 i potrwają około 7h z około półgodzinną przerwą na zjedzenie posiłku.
Na warsztatach oprócz góry przydatnych informacji i dobrej zabawy ogarniemy coś do picia i jedzenia byście nie musieli się o nic martwić i w spokoju zająć się pochłanieniem wiedzy, którą ma nam do zaoferowania Michał.

A teraz kilka słów o prowadzącym. Michał pracuje jako Head of Consulting w Chmurowisku i odpowiada za cały consulting w ramach projektów doradczych, szkoleniowych i wdrożeniowych.
Przez 11 lat pracował w Microsoft, gdzie ostatnie 4 poświęcił tylko i wyłącznie rozwiązaniom Chmurowym piastując rolę Architekta Rozwiązań Chmurowych dla wielu firm w Polsce.
Stara się rozumieć biznesowe aspekty technologii i szukać motywacji, które pozwalają uruchamiać duże projekty migracyjne czy innowacyjne.
Lubi nowe technologie i stara się je wykorzystać w realnym biznesie. Chmurę postrzega jako narzędzie, które może pomóc w transformacji firmy. W wolnym czasie występuje na konferencjach, meetupach lub pisze na blogu cloudarchitects.pl. Kiedy czasu jest naprawdę dużo, zakłada słuchawki i bawi się technologią w ramach rozrywki umysłowej. Tylko dla siebie i dla zabawy :)

----

Tytuł: Security w Azure

Zakres warsztatów:
- Nisko poziomowa architektura chmury z perspektywy bezpieczeństwa
- Azure Security Center
- Log Analytics i Service Map
- Network Watcher
- Podłączenie środowiska do Azure Security Center, rekonesans, symulacja ataku i analizy
- Podłączenie elementów sieci pod Network Watcher i analiza zachowań komponentów sieciowych
- Wykorzystanie rozwiązań Azure Firewall, Azure DDoS, Azure Application Gateway w trybie WAF

Wymagania od Ciebie:
- Bazowa wiedza o sieciach i infrastrukturze, bazowa wiedza o usługach Azure (nie będziemy robić wstępu do Azure, nie zdążymy)
- Subskrypcja Azure (wydamy raptem 5-10 dolarów przez cały dzień)
- Dostęp do konsoli Azure Bash lub PowerShell (może być w konsoli Azure)

Pamiętaj też o zabraniu ze sobą gotowego do pracy laptopa.

----

Powiadomienia o warsztatach w pierwszej kolejności wysyłane są uczestnikom ostatniego spotkania, którzy uzupełnili ankietę, w sobotę (29 XII) rozpoczynamy promocję eventu na szerszą skalę.

----

Warsztaty odbędą się w Transferowni, pomieszczeniu udostępnionym nam przez Białostocki Park Naukowo Technologiczny. Budynek znajduje się przy ulicy Żurawiej 71 oraz posiada bezpłatny parking. Osoby niezmotoryzowane najłatwiej dojadą na miejsce autobusami linii 4 lub 19.

----

Serdecznie dziękujemy naszym partnerom - Elastic Cloud Solutions oraz BPNT. <3

Zapisujcie się, a jeśli nie możesz się pojawić to daj proszę znać, by Twoje miejsce się nie zmarnowało. Jest ich bardzo ograniczona liczba, a wiedza z pewnością się komuś przyda.