Skip to content

[WRO] 14 spotkanie Microsoft Azure User Group we Wrocławiu

Photo of
Hosted By
Piotr R.
[WRO] 14 spotkanie Microsoft Azure User Group we Wrocławiu

Details

Serdecznie zapraszam na 14-ste spotkanie Microsoft Azure User Group Poland we Wrocławiu, które odbędzie się 21 Stycznia w Poniedziałek!

Zainteresowane osoby zapraszam do wypełnienia ankiety, a osoby zainteresowane zrobieniem prezentacji zapraszam do wypełnienia formularza prelegenta.
Ankieta: https://goo.gl/hhZVh3
Formularz prelegenta: https://goo.gl/wmVinB

Sponsorem #14 spotkania jest firma UNIT4
website: http://www.unit4.com/pl

Miejsce spotkania: Mleczarnia (Pawła Włodkowica 5) piwnica na dole.
https://www.facebook.com/Klubokawiarnia-Mleczarnia-320462216158/

Starujemy o 18.00 (Networking).

18.30 - 19.15

1. Bot na Facebooku dostarczy Ci pizzę, czyli zamawianie jedzenia na miarę XXI wieku (Beata Zalewa)

W dzisiejszych czasach, kiedy jesteśmy głodni i chcemy zamówić jedzenie z dostawą do domu, sięgamy po telefon i dzwonimy. Ale czasami dodzwonienie się do pizzerii czy restauracji graniczy z cudem. Przy takim zamawianiu przez telefon, może okazać się, że czegoś brakuje, albo dostaliśmy nie to danie co trzeba, bo osoba przyjmująca zgłoszenie pomyliła się i źle coś zanotowała. Dlatego już teraz część restauracji proces przyjmowania zamówień przekazuje botom. Ostatnio Pizza Hut wprowadziła możliwość składania zamówień przez Meseengera i Facebooka - wystarczy rozpocząć konwersację z przygotowanym przez restaurację botem. Bot się nie pomyli, obsłuży kilka połączeń na raz i w dodatku uprości proces zamawiania jedzenia. Boty mogą także robić rezerwacje w hotelach, przyjmować zamówienia na koncerty, przejąć część obowiązków człowieka w internetowym biurze obsługi klienta.
Dzisiejsze boty znajdują się na stronach internetowych, Skypie, Slacku, Facebook Messengerze, w poczcie Office 365 czy wiadomościach SMS. Microsoft Bot Framework to zestaw narzędzi, usług, produktów i interfejsów API służących do budowania i wdrażania botów. MBF składa się z SDK Bot Builder, Bot Connector, Developer Portal i Bot Directory oraz emulatora, którego możemy używać do testowania naszego bota. Część z tych narzędzi pokażę podczas sesji.

Bio: W branży od kilkunastu lat. Od 9 lat pracuję jako trener, posiadam tytuł Microsoft Certified Trainer. Prowadzę szkolenia głównie z produktów firmy Microsoft, takich jak programowanie w C# (od Visual Studio 2003), bazy danych Microsoft SQL Server (od wersji 2000), SharePoint Server (od wersji 2003) i SharePoint Online, Azure. Czasami szkolenia z HTML5 i CSS3. Oprócz szkoleń pracuję z klientami, oferując pomoc w ich pracy, zwłaszcza przy okazji wdrożeń lub wtedy, gdy występują kłopoty. Od czasu do czasu pracuję w projektach jako full-stack developer. Piszę artykuły do IT Professional i do Lubelskiego Programisty. Występuję jako prelegentka albo mentorka dzieląc się swoją wiedzą z innymi.
Studiowałam pedagogikę na UMCS w Lublinie i informatykę na Politechnice Lubelskiej. W trakcie studiów uczestniczyłam w wymianie studenckiej Socrates na uczelni w Holandii, gdzie studiowałam jeden semestr. Byłam wykładowcą na studiach podyplomowych na SGH w Warszawie. Od 2010 r. prowadzę własną firmę o nazwie Zalnet (adres www: zalnet.pl). Od pewnego czasu zaczęłam prowadzić bloga pod adresem: blog.zalnet.pl. W życiu prywatnym mężatka i mama 14-letniej Darii, którą staram się zarazić pasją do programowania. Lubię zwierzęta i dlatego w moim domu królują norweski kot leśny i dwa owczarki niemieckie. W wolnym czasie lubię pracować we własnej pasiece.

19.30 - 20.15

2. Azure Kubernetes Service and a glimpse of the future with Istio (Wojciech Barczynski)

Wojciech opowie o tym jak zacząć pracę z AKS, podzieli się swoimi doświadczeniami, a na koniec opowie i zademonstruje, gdzie, jako ekosystem Kubernetesa, zmierzamy na przykładzie projektu Istio.

Do zobaczenia!