What we're about

DataScript je autorizovaným poskytovatelem IT kurzů a certifikací. V našich školicích prostorách poskytujeme řadu vysoce odborných a respektovaných IT kurzů, specializovaných technologických školení i certifikací IT specialistů, systémových administrátorů, vývojářů a techniků.

Naší hlavní devizou jsou kurzy z oblastí open source, developmentu a microservices. Jsme schopni připravit i kurzy na míru dle požadavků zákazníka, a to jak v našem školicím středisku, tak v prostorách u zákazníka.

Upcoming events (5+)

Dva pohledy na Elasticsearch - fulltextové vyhledávání a analýza velkých dat

Na co se můžete těšit: Chtěli byste se dozvědět, jak zpracovávat a analyzovat velké množství dat na jednom místě a mít neustálý přehled o datech ve Vaší firmě? Nebo chcete vytvořit nové vyhledávání na webu pro Vaše zákazníky? Během dopoledne si ukážeme, jak naplno využít nejnovější verzi Elasticsearch. V první části se podíváme na sběr dat, jejich analýzu a vizualizaci či odhalování trendů pomocí machine learning, který Elasticsearch nabízí. Druhou část budeme věnovat fulltextovému vyhledávání. Podíváme se, jak postupovat při vytváření vyhledávání se zaměřením na uživatele a relevanci výsledků. Kde začít, pokud chcete dělat nové vyhledávání? Jak měřit relevanci a vyhledávání postupně zlepšovat? To si ukážeme na příkladech z praxe. Novinky v poslední verzi ElasticSearch Jak využít Elastic Stack pro Váš business? Sběr dat (beats, ingest node) a analýza (aggregations) Práce s Kibanou (vizualizace, machine learning) Jak navrhnout fulltextové vyhledávání? Jak vyhledávat v češtině? Odkaz na kurz ElasticSearch: http://www.datascript.cz/kurzy/open-source/elasticsearch/ Prezentující: Ing. Petr Novotný Petr pracuje s ElasticSearch na denní bázi posledních 7 let a během této doby nasazoval Elastic v Mall.cz a několika dalších IT společnostech. Jeho odborný záběr je od solution architektury přes vlastní development (JavaScript, PHP), přes ElasticSearch, Oracle, PL/SQL až po agilní metodiky a SCRUM.

Microservices - vývoj v distribuovaném systému

Na co se můžete těšit: Uděláme si menší výlet do problematiky vývoje v distribuovaném systému a seznámíme se s tím, jak řešit některé typy úloh v Microservices prostředí. Probereme některé základní vzory při vývoji Microservices jako transakce v distribuovaném systému, nebo složitější pohledy na data, které jsou rozesety mezi jednotlivými úložišti. Povíme si, jaké testovací strategie se při vývoji Microservices používají a zkusíme si něco říci o škálování teamů a změnách ve vývojovém oddělení, které se k vývoji Microservices pojí. Proč by Vás měly Microservices vlastně zajímat Jaké změny Vás čekají ve vývojovém oddělení Jak řešit transakce v distribuovaném systému Jak řešit složité pohledy na data, které jsou uloženy v několika úložištích různých Microservices Proč a jak testovat jednotlivé služby Prezentující: Jindřich Kubát Pracuje ve společnosti MALL.cz a za osm let prošel pozicemi od řadového vývojáře, přes team leadera a nyní aktuálně vede celé IT vývojové oddělení. V MALLu významně pomáhal zavádět Agilní vývoj, Continuous Delivery, Microservices a nyní se soustředí na rozvoj DevOps.

Zabbix - open source monitoring

Jankovcova

Zabbix je vyspělá monitorovací platforma, která se čím dál více používá v průmyslových odvětvích, cloudových službách a IoT aplikacích, které shromažďují velké množství dat ze sítě. Analyzuje a vizualizuje statistiky a ukazatele výkonnosti a zároveň v reálném čase vyhodnocuje potenciální problémy. Na co se můžete těšit: Vzdalený monitoring pomocí Zabbix proxy Automatizace monitoringu pomocí Low Level Discovery (LLD) Šifrování komunikace mezi všemi komponentami Zabbixu Zabbix API jako možnost intagrace s jinými systémy Monitorovací nástroj pro malé i enterprise firmy Vizualizace - vizualizace architektury a real-time status Zabbix 4.0 novy dashboard s novými SVG grafy Značkování událostí, tagy napříč celým systémem JConsole - inteligentní Java monitoring pomocí JMX Orchestrator - VMWare monitoring Web tester - 24x7 testování uživatelský scénářů HTTP agent Prezentující: Lukáš Malý (sysadmin, Datasys) Specializace lektora: Lukáš je certifikovaný Zabbix konzultant a lektor se specializací o linuxové systémy a automatizovaný monitoring.

Provoz moderní infrastruktury pomocí Dockeru

Na co se můžete těšit: Pokud vás zajímá technologie Docker, jak nasadit Docker ve vaší společnosti nebo si jen ulehčit správu vašich aplikací? Pak jste na správném místě. Představíme si technologii Docker, jeho ekosystém a nástroje, a to včetně praktické ukázky. V průběhu prezentace, ale i po ní bude prostor pro vaše dotazy. Proč by Vás měl Docker vlastně zajímat Rozdíl mezi monolitickou aplikací a aplikací v Dockeru Jak vypadá vývojový proces aplikace v Dockeru Jak "dockerizovat" mou aplikaci? Prezentující: Jiří Kratochvíl (Manager of Cloud Automation Platform, Concur) Jiří má mnohaleté zkušenosti s návrhem a implementací rozsáhlých počítačových systémů, a to jak z oblasti finančního sektoru a státní správy, tak i řešení pro menší organizace a startupy. Při dodávce systému byla vždy motivace maximální eliminace lidského faktoru u často se opakujících činností. Proto se, kromě jiného, zaměřil na "automatizaci správy a provozu infrastruktury”, a to od vývojářských stanic, přes testovací prostředí až po produkční prostředí. Jiří v současné době pracuje v americké společnosti Concur, kde má, společně se svým týmem, zodpovědnost za implementaci a provoz infrastruktury postavené právě nad Dockerem a Kubernetes.

Photos (11)