28. Sraz Přátel PHP v Brně

Péhápkaři Brno
Péhápkaři Brno
Public group

PeckaDesign

Purkyňova 1773/2 · Brno-Královo Pole

How to find us

Přijeďte šalinou č. 12, to je nejlepší spoj. Vystupte na zastávce Dobrovského a potom už rovnou za nosem. Nebo doražte po svých. Po akci zajdeme tradičně na pivo – takže kolo, či auto by vám stejně zůstalo smutně stát u nás na dvorku.

Location image of event venue

Details

15. 5. 2019 vypukne další sraz PHP Přátel v Brně. Pojďme si to ale propočítat. 20+19= 39, 1+5+5=11. A 39-11= 28. Náhoda? Nemyslíme si... Doražte na květnový 28. Sraz Přátel PHP v Brně a neignorujte jasná znamení!

Na srazu tentokrát probereme problematiku AWS cloudové služby, která skýtá neomezené možnosti. Připomeneme si každodenní problémy s implementací Facebook Api.

Program:
18:00 - scházení se, diskuze
18:30 - krátké uvítání a začátek přednášek
21:00 - posezení u piva

Přednášky:

👨‍💻Zdeněk Sotolář – AWS Fargate
Aplikace by byla napsaná a běží nám v Dockeru. Ale co teď? Jedna z možností je šáhnout po novince z dílny Amazonu a tou je ECS Fargate. Hlavním cílem přednášky je vytvoření production-ready aplikace pomocí kontejnerů. A protože jsme programátoři, tak si celou infrastrukturu napíšeme v Terraformu (klikání necháme markeťákům). Lze považovat AWS Fargate za serverless?

👨‍💻 Marek Hučík - Každodenní problémy s implementací Facebook Api
Určitě to znáte Facebook vydává nové verze API snad co 14 dní. Je potřeba vychytávat krajní případy, ošetřit provázání účtů a spoustu drobností okolo. My jsme se na to vrhli od podlahy a ukážeme vám jak.

👨‍💻 Jiří Pudil – Neplavte v desetinné čárce
Říká se, že byste měli pochopit čísla s plovoucí desetinnou čárkou dřív, než vám bude[masked]. A přesně o tom to bude: povíme si, jak moc jsou floaty (ne)přesné a proč tomu tak je. Ukážeme si, k jakým problémům může dojít, když s nimi děláte matematiku, a naučíme se problémům předcházet použitím vhodnějších datových typů a struktur.

Nezapomeňte se zapsat a hlavně počítat s tím, že na akci bude jako vždy občerstvení a vychlazené pivko.

Ve středu 15. 5. se na vás těšíme. Péhápkaři i celá Pecka!