Skip to content

31. Sraz Přátel PHP v Brně

Photo of
Hosted By
Václav Č. and Markéta R.
31. Sraz Přátel PHP v Brně

Details

I my jsme zatlačili slzu a definitivně se rozloučili s létem. Ale dlouho truchlit nebudeme, protože nás čeká další a v pořadí už 31. Sraz Péhápkařů. A to už je důvod k radosti! Přijď ve středu 16. 10. a poslechni si 3 spíkry, kteří se rozpovídají o jednoduchém rozšíření pd/forms o základech monitoringu a dalších zajímavostech. Na nic už nečekej a rezervuj si své místo!

Program:
18:00 – scházení se, diskuze
18:30 – krátké uvítání a začátek přednášek
21:00 – posezení u piva

Přednášky:
👨‍💻 Petr Klobás – pd/forms
Ukážu vám, že knihovna poskytuje nástroje, pomocí kterých je možné zaregistrovat vlastní validační pravidla do Nette\Forms a navíc poskytuje podporu pro live, měkkou a ajaxovou validaci, které lze zaregistrovat v PHP kódu. Řešení vychází z nativní podpory Nette pro custom validační pravidla, ale nespoléhá ani nekopíruje interní quirks Nette frameworku.

👨‍💻 Tomáš Kozák – Úvod do monitoringu
Držte si klobouky, protože se proletíme světem nonitoringu. Od teorie (push/pull), přes ukázku Datadogu / New Relicu / Promethea, až po představení APM a jak se dá v Datadogu použít distributed tracing.

👨‍💻 Jiří Pudil – Za hranicemi DateTime
S datem a časem nějakým způsobem pracuje snad každá webová aplikace. Jenže čas není tak přímočarý a už vůbec ne tak jednoduchý, jak si většina vývojářů myslí, a standardní API ve webových jazycích situaci zrovna neulehčují. Zamyslíme se nad různými koncepty času a ukážeme si, jak k nim v PHP přistupovat robustnějším způsobem, který nám už nikdy nedovolí udělat v čase chybu.

Tak se nezapomeňte zapsat a ve středu dorazit! Určitě počítejte s tím, že na akci bude jako vždy občerstvení a vychlazené pivko.

Ve středu 16. 10. se na vás těšíme. Péhápkaři i celá Pecka!

Purkyňova 1773/2 · Brno-Královo Pole
0 spots left