Skip to content

Výroční 32. Sraz Přátel PHP v Brně

Photo of
Hosted By
Václav Č. and Markéta R.
Výroční 32. Sraz Přátel PHP v Brně

Details

A je to tady! Už za pár dní oslavíme 2leté výročí od prvního srazu Péhápkařů v Pecce. A bude to ve stylu PHP, chlebíčků a rock 'n' rollu. 🤘Tentokrát kromě tradičních 3 přednášek budeme i soutěžit. Nejbližším správným odpovědím na soutěžní otázku předáme parádní „narozeninové“ balíčky a tomu nejlepšímu, pak volňásek na školení „Elasticsearch – Hledejte jako profíci“. A to už stojí za to dorazit, co myslíte?

Program:
18:00 – scházení se, diskuze
18:30 – krátké uvítání a začátek přednášek
21:00 – posezení u piva

Přednášky:
👨‍💻 Václav Čevela – Vývoj vlastního 'ORM'
Znáte takové ty zádrhely, když si vyvíjíte vlastní ORM? :D Že neznáte? Tak vám ukážu, jak jsme řešili pár zajímavých záseků my. Třeba jak z jednoho místa dostat do entity všechny její závislosti, nebo jak minimalizovat opakující dotazy v kolekcích.

👨‍💻 Zdeněk Sotolář – Jak na CRONy v AWSku
CRON známe všichni. Nejenom jako akronym pro „Cos Rozdělal Opovaž se Nesplnit“, ale také jako způsob, jak na pozadí automatizovaně spouštět úlohy např. pro rozesílání notifikací nebo importů dat pro e-shop. Rozkryjeme si, co hledat pod AWS CloudWatch Events Rules a jakým způsobem lze crony kombinovat se službami jako AWS Simple Queue Service nebo AWS Lambda.

👨‍💻 Milan Felix Šulc – Fake API + Vue.js
Říkáš si: „Chtěl bych mít mini Vue.js appku, která podporuje typescript? A taky nějakou tu definici API v PHP. No a na závěr by bylo boží, to někam deploynout.“ Ale jak na to?

Celý večer bude ve slavnostní náladě. Nezapomeň se tedy pozitivně naladit a klidně doraz s prázdným žaludkem. Jídla a pití bude tentokrát opravdu hodně! I oblíbené bagetky s herkulesem jsme přiobjednali!

A co čekat od výhry prvního místa v tipovací soutěži? Školení našeho dvorního programátora Václava Čevely je vhodné pro ty, co chtějí s Elasticsearch začít nebo se už rozkoukávají a chtějí se dozvědět co všechno Elasticsearch dokáže a v čem může pomoci. Na školení si projdete, jak vyhledávat relevantní výsledky a jak je dále vyladit. Závěrem si ukážete, jak nad vyhledanými výsledky udělat základní agregace.

Tak se nezapomeňte zaregistrovat a zapsat si sraz do kalendáře.

Ve středu 20. 11. se na vás těšíme. Péhápkaři i celá Pecka!

Purkyňova 1773/2 · Brno-Královo Pole
1 spot left