What we're about

This a group for everybody in Plzen interested in Artificial Intelligence and Machine Learning. We’re planning to meet several times a year with presentations about new methods in the field as well as some real implementations.

Feel free to join our slack channel: pilsen-ai-ml-meetup.slack.com (https://pilsen-ai-ml-meetup.slack.com/)

Upcoming events (1)

Osmý plzeňský AI a ML meetup

Needs a location

Po letních prázdninách zveme všechny z plzeňské ML komunity na zajímavé přednášky i pokec o novinkách ve světě AI a ML.

S první přednáškou k nám zamíří Michal Tichý (Instacover - S9Y).
Pojďme si poslechnout jeden z mnoha klasických příběhů, jak startupy dostávají MVP do produkce a ke klientům. Tentokrát ale spíše formou nečekaných překážek na cestě, neintuitivních zákoutí modelů a improvizaci při technickém provedení. Řeč bude o známých AI modelech, stavbě netradiční mobilní aplikace, optimalizaci i nekonečných business požadavcích. Jaká byla motivace produktu a nástrahy realizace? Proč jsme zvolili vybrané řešení a měnili bychom? A proč tlačíme programátory k přesahu jejich domény? Odpovědi na tyto otázky i to jak (ne)úspěšní jsme nakonec byli si povíme na meetupu.

Druhou prezentaci si připravila Simona Kolenčíková (Emplifi). Ukáže nám, že klasifikace není jen přímočará predikce jednotlivých tříd. Z na první pohled jednoduché úlohy se může stát komplexní problém. Příprava dat a vyhodnocení výsledků jsou klíčové v každém projektu a tak se podíváme na naše kroky. Získáte jiný úhel pohledu a dozvíte se víc o nových statistikách, které je možné aplikovat při řešení spektra úloh.

Michal Tichý vystudoval aplikovanou fyziku na Fakultě aplikovaných věd ZČU. Praxe po studiích byla různorodá - chvíli pracoval na elektromobilitě pro Škoda Auto, pak stavěl startup v oblasti online rezervací. Poslední 3 roky je součástí AI týmu ve firmě Instacover (S9Y), která se pokouší změnit oblast pojišťovnictví pomocí umělé inteligence.

Simona Kolenčíková, studovala matematiku v Brně na Masarykově univerzitě. Po škole pracovala jako data scientist, dokud nenašla cestu do Emplifi, kde pracuje druhým rokem. Aktuálně se věnuje řešením různých úloh v pythonu v týmu Innovations.

Meetup se bude konat v prostorách firmy Emplifi (ex Socialbakers). Občerstvení zajištěno :)

Past events (7)

Sedmý plzeňský AI a ML meetup

Needs a location

Photos (75)