Skip to content

One beer talks #2

Photo of
Hosted By
LAFK

Details

Another round of talks lasting up to one beer.

Vladimir Alekseichenko: "Continuous integration in real life"

Chciałbym podzielić się swoim doświadczeniem w tym temacie. Opowiem jak to rozumiem (na poziomie intuicji). Miałem okazje wprowadzać CI w kilku projektach (również w większych).

Projekty które zawierają spore długi techniczne, ciężko stabilizuje się (również jak i zespół), ale jak ktoś chce, to szuka sposobów... Wynik nie zawsze będzie w 100% zgodny z definicją CI, ale czy to jest celem?

Przede wszystkim ta prezentacja będzie korzystna (mam taką nadzieje) dla osób które wątpią w wartości CI albo boją się zastosować to już teraz (np. bo jest za późno).

Moje hasło przewodniczące jest: zacząć stosować dobre praktyki jest łatwo, wystarczy zacząć :).

Jarosław Pałka: Patterns for JVM languages
Have you ever wondered what does it take to create new language? Have you ever wanted to contribute to your favourite one? Don't have time to read "the dragon book"? No problem.

During this talk I will gently introduce you to world of token streams, lexers, parsers and compilers. I will try to show you patterns and tools you have at your disposal, at the same time not diving to deep into theory, rather focusing on practical aspects. Of course I will focus on JVM, bytecode and latest changes in a world of JVM, which make life of language developers easier.

Tomasz Borek: Java Memory Model

Opiszę czym jest model pamięci i po co takie coś, potem zaś przedstawię Javovą wersję i zmiany jakie w niej zaszły w kolejnych wersjach Javy.

Piotr Bucki: Frameworki JEE vs cross-site scripting (XSS)

Celem wykładu jest pokazanie na czym polega atak XSS i jakie są jego rodzaje oraz dostępne zabezpieczenia w popularnych frameworkach Java. Wykład jest przeznaczony dla osób tworzących aplikacje korzystając z WEBowych frameworków Java.

XSS (Cross-site scripting) jest rodzajem ataku na użytkownika serwis WWW, który polega na wykonaniu kodu przygotowanego przez atakującego (zazwyczaj JavaScript, ale także ActiveX, Flash czy Silverlight) w przeglądarce ofiary.

Zapraszamy na 3P: piwo, pizzę i prezentacje! Niekoniecznie w tej kolejności... ;-)

Łobzowska 3 · Kraków