Spotkanie PJUG - Scheduling oraz o drodze programisty

Polish Java User Group
Polish Java User Group
Public group
Location image of event venue

Details

We współpracy z firmą Codibly (https://www.codibly.com/) zapraszamy na nasze kolejne spotkanie, które odbędzie się 6 listopada od godz. 18:00 w siedzibie firmy (ul. Długa 72, 2-gie piętro).

Tym razem naszymi prelegentami będą Michał Zimnicki oraz Tomasz Borowiec. Michał opowie nam o tym jak działają schedulery, jak ogromny wpływ mają na wydajność naszej aplikacji oraz jak tworzyć rozwiązania dobrze z nimi współpracujące. Tomek opowie natomiast swoją historię jak został menedżerem i dlaczego wrócił do bycia programistą.

Podczas spotkania przewidzieliśmy czas na networking (przy napojach i pizzy) a na zakończenie spotkania rozlosujemy nagrody: wejściówkę na SegFault Kraków, licencje na oprogramowanie firmy JetBrains oraz książkę.

Poniżej kilka zdań o naszym sponsorze oraz prezentacjach.

Codibly (https://www.codibly.com/)
Jesteśmy firmą technologiczno-konsultingową koncentrującą się na rozwiązaniach Digital Sustainability w dziedzinie Energy & Utilities, zwłaszcza w zakresie odnawialnych źródeł energii, zielonych i czystych technologii.

Od 8 lat współpracujemy z klientami głównie z branży Energy & Utilities.
Jesteśmy zespołem ponad sześćdziesięciu talentów i wciąż się rozwijamy. Wspólnie tworzymy inspirujące i przyjazne środowisko, w którym innowacyjna praca wykonywana jest w najnowszych technologiach każdego dnia. Mamy możliwość wpływania na nasz kierunek i decydowania o tym, co budujemy i jak to robimy.

Naszym celem jest aktywny udział w tworzeniu pozytywnej przyszłości zarówno dla biznesu klientów, jak i środowiska.

Michał Zimnicki - Scheduling – kto zarządza wywołaniem?

Uruchomienie nawet idealnego fragmentu wielowątkowego kodu ma wpływ na całą aplikację. Zasoby nie są skończone, a ich przydział nie zawsze jest sprawiedliwy. Jedna nieprzemyślana pula wątków tu, źle skonfigurowana tam i nasza aplikacja dostaje pokaźnych czkawek. Decydują o tym scheduler’y istniejące w wielu warstwach systemu. O tym jak działają, jak ogromny wpływ mają na wydajność naszej aplikacji oraz jak tworzyć rozwiązania dobrze z nimi współpracujące, dowiecie się podczas prelekcji.

Tomasz Borowiec - Od programisty do managera… i z powrotem

Myślisz o tym, żeby kiedyś zostać team leaderem lub managerem? A może już nim jesteś?

Ja byłem managerem. Tak tak, byłem, bo już nie jestem. I chcę opowiedzieć Ci moją historię:
Jak to się stało, że zmieniłem rolę?
Jakie napotkałem trudności?
Jak sobie z nimi poradziłem?
Czego się nauczyłem?
Czemu wróciłem do bycia programistą?

Do opisu historii z mojego życia dokładam odrobinę teorii oraz własnych obserwacji wzbogaconych o garść humoru, który, mam nadzieję, będzie truskawką na torcie.

Serdecznie zapraszam!

Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona bardzo prosimy o zapisy faktycznie osoby zainteresowane :)