Poznań ADG Meetup #25

Android Developer Group Poznan
Android Developer Group Poznan
Public group
Location image of event venue

Details

Zapraszamy na kolejne spotkanie Poznańskiej Grupy Programistów Android, które organizujemy wspólnie z firmą Fandom. Spotykamy się w środę 27 listopada o godzinie 18:00 w biurze firmy Fandom (Baraniaka 6).

Agenda spotkania:
1) Code generation and JavaScript V8 Runtime in Android development - Jakub Cieślak i Artur Kasprzak
2) Widgety w Androidzie - Maciej Kozłowski
3) Jetpack Compose - jak zbudować deklaratywny UI na Androidzie - Agnieszka Janicka
4) Networking 🍕🍺

Opisy prezentacji:

1) Code generation and JavaScript V8 Runtime in Android development
Podczas prezentacji opowiemy, jak korzystamy z metaprogrammingu i silnika JavaScript V8 połączonego z J2V8, aby sprawnie dostarczyć funkcjonalność arkusza postaci w natywnej aplikacji Dungeons & Dragons Beyond. Omówimy wyzwania, przed którymi stoimy, cele, które chcemy osiągnąć, i powody, dla których zdecydowaliśmy się na takie, a nie inne podejście.

Prelegenci: Jakub i Artur od ponad 5 lat zajmują się komercyjnym wytwarzaniem natywnych aplikacji na Androida. Obecnie są software developerami w Fandomie, wiodącej platformie rozrywkowej na świecie. Oprócz tworzenia aplikacji mobilnych, Jakub chętnie zajmuje się rozwijaniem mikroserwisów oraz konfiguracją infrastruktury CI. Artur uwielbia tworzyć piękne aplikacje z bogatymi efektami graficznymi i animacjami. Jest również ogromnym fanem gier RPG.

2) Widgety w Androidzie
Prezentacja wprowadzi w tematykę Widgetów. Przejdziemy od
podstaw jak stworzyć prosty widget, jak wygląda komunikacja z nim oraz jakie są ograniczenia. Następnie przedstawię bardziej zaawansowane tematy jak pobieranie danych, wyświetlanie listy oraz pokazywanie obrazków na Widgetach.

3) Jetpack Compose - jak zbudować deklaratywny UI na Androidzie
W tej prezentacji znajdziesz odpowiedź na pytania:
Jak stworzyć UI korzystając z Jetpack Compose? Jak stworzyć swój własny komponent? Jak użyć Compose w istniejącej aplikacji?