Past Meetup

Spotkanie Poznań JUG: GraphQL

This Meetup is past

100 people went

Location image of event venue

Details

Tym razem, 5-marca, Poznański JUG zaprasza do siedziby Allegro.

* Marcin Stachniuk - Jestem inżynierem oprogramowania głównie skoncentrowany na Javie i technologiach działających na JVM. Na co dzień piszę czysty kod, najchętniej korzystając z TDD. Lubię zwinne metodyki (bo to jedyne co działa) jak i automatyzację powtarzalnych czynności. Wierzę w rozwiązania NoSQL, odpowiednio dobierane pod konkretne problemy. Recenzowałem książkę practicalunittesting.com Tomka Kaczanowskiego. Jestem liderem Wrocław Java User Group wroclaw.jug.pl. Prezentuję na konferencjach mstachniuk.github.io/talks, trenuję ludzi na bootcampach, kommituję do Open Source’a m.in: shipkit.org. Aktualnie pracuję w firmie Collibra.
W wolnej chwili jeżdżę na snowboardzie, splitboardzie, wakeboardzie i czasem na deskorolce. Lubię również jazdę na rowerze, hip-hop, podróże i morsowanie.
Twitter: @MarcinStachniuk

GraphQL - when REST API is not enough - lessons learned

Wszyscy znamy architekturę REST do definiowania API naszych aplikacji. Jednak REST ma swoje wady i ograniczenia. To dla tego Facebook stworzył GraphQL jako alternatywę.
W mojej prezentacji przedstawię ograniczenia RESTa i jak je rozwiązuje GraphQL. Opowiem również jak my wdrożyliśmy tą technologię w naszej aplikacji i dlaczego.
Poznaj nasze sukcesy i porażki z pierwszej ręki. Znajomość GraphQLa nie jest wymagana.