Strojový překlad do roku 2016 - Ondřej Bojar

Machine Learning Meetup Prague
Machine Learning Meetup Prague
Public group
Location image of event venue

Details

Strojový překlad do roku 2016 - Ondřej Bojar (ÚFAL MatFyz)

V přednášce o statistickém strojovém překladu (SMT), jak se dělal ještě do loňska, představím podrobně celou kaskádu metod, které z textů a jejich překladů vytvoří překladový systém. Na konci této kaskády se do loňska vyhřívaly dva základní přístupy: překlad frázový a překlad stromečkový. Jejich kombinace pak byla nejlepší známou technikou strojového překládání a třikrát jsme s ní zvítězili nad Google Translate.
Přednáška bude pronesena v minulém čase, budoucnost nás čeká o 14 dní později. I tak uvidíte, že donedávna byl strojový překlad prošpikován strojovým učením, a proto je zajímavé se pod kapotu stále ještě současných překladačů podívat.

O speakerovi - Ondřej Bojar:
https://ufal.mff.cuni.cz/ondrej-bojar

Program:
18:15 - (19:45) Talk + discussion
20:00 - ... Networking

Machine Learning Meetups jsou pravidelná setkání lidí, kteří se zajímají (nejen) o strojové učení. Přijďte si poslechnout a inspirovat se zajímavými přednáškami o cutting edge metodách, zkušenostech, nástrojích, aplikacích v praxi … Ústředním bodem většiny meetupů je prezentace zajímavého hosta v úvodu setkání. Po ní to však zdaleka nekončí! Pokračujeme networkingem během, kterého se můžete seznámit s ostatními účastníky nebo doptat speakerů na cokoliv, co vám vrtá hlavou. http://www.mlmu.cz/