Skip to content

PyGDA #3

Photo of
Hosted By
Kivio

Details

Na fali sukcesów poprzedniego spotkania od razu zakładam następne. Chciałbym w związku z tym zaprosić wszystkich pasjonatów, milosników i chcących się w ogóle dowiedzieć czym python jest i z czym to się je zapraszamy na nasze trzecie spotkanie. Będziesz mógl tam posluchać o zastosowaniach tego języka, pogadać z innymi do czego go wykorzystują a przy okazji wypić piwo.

Nasza agenda:

  1. Marcin Karkocha​ - jak uczyć się Pythona.

Prezentacja o tym jak skonfigurować komputer do rozpoczęcia swojej przygody, a także o tym co zrobić żeby go nie konfigurować. O ksiązkach, kursach, przykładach. O tym jak czytać dokumentacje pythona, zadawać pytania np. na kanale IRC. Jak uczyć się aby się nauczyć? I jeszcze o tym co jak już będę znał Pythona mogę zrobić.

  1. Wojtek Erbetowski​ - Design API for Mobile apps (Prezentacja prowadzona w języku Polskim)

To provide a fair user experience, mobile app’s performance must be well tuned. Loads of work are invested into designing screens to provide fast feedback to end user and make 3rd party services communication as invisible as possible. There is unfortunately a wall, that mobile devs cannot go through - making faster external calls, especially in difficult environment like poor connection quality. But we - backend developers - can minimize that pain, but only as a result of tight cooperation. Presentation contains a ton of knowledge about designing and eveloping mobile APIs and another ton of experience from the trenches.

Konrad Brodzik​ - Python jedzie na wycieczkę.

O tym jak dystrybuować pythona dla różnych platform przy użyciu virtualenva, py2exe oraz setuptools'ów.

ul. 3 maja 69C · Sopot