Skip to content

Pykonik #32 Tech Talks Meetup

Photo of
Hosted By
michal c. and 4 others

Details

Podczas spotkania będziecie mogli posłuchać o:

Konrad Hałas - Asynchroniczność Dnia Powszedniego

Programowanie asynchroniczne z wykorzystaniem “lekkich” wątków obecne jest w świecie Pythona już od bardzo dawna. Początkowo wspierane jedynie przez zewnętrzne projekty, w końcu doczekało się swojego miejsca w standardowej bibliotece języka oraz dedykowanego wsparcia składniowego.
Temat był już poruszany wiele razy i pewnie większość programistów Pythona miała okazję uruchomić napisane przez siebie asynchroniczne “Hello World!”. Niestety często na tym etapie asynchroniczna przygoda dobiega końca.
W mojej prezentacji chciałem pokazać piękno asynchronicznego podejścia oraz jego przydatność i możliwości w typowych projektach programistycznych realizowanych w Pythonie, a w szczególności - serwisach webowych.

Bio:
Konrad jest freelancerem specjalizującym się w tworzeniu aplikacji webowych w języku Python, jednak w obszar jego zainteresowań wchodzą także aplikacje mobilne, klienci webowi czy też zarządzenie infrastrukturą. Lubi proste i czyste rozwiązania. Współorganizator spotkań warszawskiej społeczności PyWaw oraz konferencji PyWaw Summit. Po godzinach buduje roboty i gra na gitarze basowej.

WWW: http://konradhalas.pl (http://konradhalas.pl/)

Kamil Rogalski - Continous Delivery w Pythonie

W czasie prezentacji chciałbym pokazać jak zbudować prosty system continous delivery dla aplikacji pythonowej. Użyję do tego Dockera, Gitlaba oraz AWS Elastic Beanstalka. Przedstawie minimalną konfigurację tych trzech narzędzi, która pozwoli automatycznie sprawdzić testy oraz zaktualizować aplikację na serwerze przy każdorazowym pushu do repozytorium.

Krzysiek Mędrela - Wprowadzenie do Test Driven Development: Recently Used List Kata

Test Driven Development to zwinna technika tworzenia oprogramowania. Posiada tylko kilka zasad - w ciągu zaledwie 45 minut przedstawię jej zasady i zademonstruję ją rozwiązując jedną z kat (ćwiczeń programistycznych). Ponadto, podyskutujemy o tym, jakie są wady i zalety TDD i kiedy zastosować TDD?

Lightning Talks

Na spotkaniu wciąż mamy sloty na lightning talki, jeśli również masz ochotę podzielić się czymś interesującym, prosimy o nadsyłanie propozycji na hello@pykonik.org .

Do zobaczenia!
Codecool Poland Sp. z o.o.
ul. Ślusarska 9 · Kraków
How to find us

Nasz adres to ul. Slusarska 9. Jeżeli znacie knajpę "Bal" to jest to ten sam budynek, tyle że, wejście do Codecool znajduje się po drugiej stronie. Jeżeli znacie MOCAK to wejście do Codecool znajduje się na jego tyłach.

Google map of the user's next upcoming event's location