Pykonik #34 Tech Talks Meetup

Pykonik, Kraków Python User Group
Pykonik, Kraków Python User Group
Public group

Codecool Poland Sp. z o.o.

ul. Ślusarska 9 · Kraków

How to find us

Nasz adres to ul. Slusarska 9. Jeżeli znacie knajpę "Bal" to jest to ten sam budynek, tyle że, wejście do Codecool znajduje się po drugiej stronie. Jeżeli znacie MOCAK to wejście do Codecool znajduje się na jego tyłach.

Location image of event venue

Details

Szczegóły spotkania dostępne są również na naszej nowej stronie: http://pykonik.org/34/ na której można dokonywać zgłoszeń z tematami prezentacji, do czego gorąco zachęcamy!

Podczas spotkania będziecie mogli posłuchać prezentacji na następujące tematy:

Łukasz Dziedzia: Redis - więcej niż key-value store

Redis jest obecnie jedną z najbardziej popularnych baz danych, mimo to w większości przypadków używany jest wyłącznie jako silnik do cache. W swojej prezentacji chciałbym przybliżyć to rozwiązanie, głównie z perspektywy dewelopera. Chciałbym też podzielić sie doświadczeniem z używania Redisa, jakie zdobyliśmy w platformie gamingowej XCaliber, gdzie Redis pełni istotną rolę, pomagając nam obsługiwać tysiące transakcji na sekundę.

O prelegencie:

Software developer od ponad 10 lat. Pythonowiec od pierwszego wejrzenia. Obecnie pracuje jako Software Development Manager w XCaliber Poland rozwijając platformę gamingową.

Magda Zawora: Python developer wannabe - mój pomysł jak zostać juniorem (starania w toku:)

Wiosną 2017 r. wzięlam udział w Pykoniku, na którym przy jednym stole, wraz z grupą podobnie zielonych w temacie osób zastanawiałam się czy dla ludzi którzy chcą się przebranżowić Python jest słusznym wyborem, a jeśli tak, to jak się do tego zabrać. Dołączyło do nas wówczas kilku dobrych ludzi, którzy podrzucili nam parę rad, choć dzielący nas dystans był dość przepastny i rozmawialiśmy trochę z perspektywy innych światów. Ale z jednej z rad skorzystałam, wiele na tym zyskałam i jestem za to bardzo wdzięczna. Od tego czasu sporo zrobiłam żeby przybliżyć się do zmiany branży gromadząc wiedzę, która mogłaby zainteresować tych, którzy dopiero startują w temacie. Zapraszam na moją opowieść uzupełnioną uwagami doświadczonych deweloperów biorących udział w spotkaniu.

O prelegencie:

- Python developer wannabe

- 15 lat doświadczenia zawodowego poza branżą IT

- Uczestniczka III edycji programu mentorskiego TechLeaders (Women in Technology)

- Absolwentka 2-miesięcznego pythonowego bootcampu

https://github.com/MagdaZawora

Łukasz Taczuk: Creating a new game mode for Frontline in 500 lines of code - An Arma 3 mod success story

Czy aby stworzyć coś takiego jak całkowicie nowy tryb do gry trzeba się napracować? Jeżeli ktoś tak lubi to w sumie można. Okazuje się, że nie jest to wcale konieczne; w końcu filozofia Pythona to "batteries included". A jeśli komuś te baterie nie wystarczą, to zawsze może podpiąć sporych rozmiarów power bank. Krótka opowieść o tym jak przy odrobinie kreatywności (oraz lenistwa) został stworzony w pełni działający nowy tryb gry do Frontline - moda do gry Arma 3 - i to w około 500 linijkach kodu.

O prelegencie:

Programista Pythona w Deployed.pl. Ma za sobą udział jako prelegent w konferencjach takich jak SecurityBsides czy Noc Informatyka oraz wiele, wiele lightning talków (m.in. na Confidence i PyCon PL). Amatorsko fotograf, żeglarz i survivalowiec. Wieczory poświęca na zgłębianie tajemnic inżynierii wstecznej.

Po głównych prezentacjach, przewidziany został również panel lightning talków.

Sponsorami spotkania są:

- firma XCaliber ( https://xcaliber.com/ ) - Firma XCaliber została utworzona jako niezależny zespół ekspertów, którzy wspólnie tworzą jedne z najbardziej innowacyjnych technologii w branży iGaming. XCaliber stara się utrzymywać środowisko, które pielęgnuje talenty i innowacje, dając zespołowi potrzebne narzędzia, aby mogli doskonalić powierzone projekty, a także swoje umiejętności.

- firma Deployed, dzięki której Pykonik ma nową stronę: http://www.pykonik.org

- JetBrains zapewniający licencję do PyCharma, która zostanie rozlosowana w trakcie spotkania

Jeżeli ktoś miałby ochotę na wygłoszenie lightning talka, prosimy o zgłoszenia poprzez stronę pykonik.org lub w trakcie spotkania do organizatorów.

Do zobaczenia!