Pykonik #36 Tech Talks Meetup

Pykonik, Kraków Python User Group
Pykonik, Kraków Python User Group
Public group

Codecool Poland Sp. z o.o.

ul. Ślusarska 9 · Kraków

How to find us

Nasz adres to ul. Slusarska 9. Jeżeli znacie knajpę "Bal" to jest to ten sam budynek, tyle że, wejście do Codecool znajduje się po drugiej stronie. Jeżeli znacie MOCAK to wejście do Codecool znajduje się na jego tyłach.

Location image of event venue

Details

Szczegóły spotkania dostępne są również na naszej nowej stronie: http://pykonik.org/36/ na której można dokonywać zgłoszeń z tematami prezentacji, do czego gorąco zachęcamy!

Podczas spotkania będziecie mogli posłuchać prezentacji na następujące tematy:

Sebastian Buczyński: Czysta architektura w Pythonie

W świecie Pythona, gdzie na wyciągnięcie ręki mamy wiele wspaniałych i dopracowanych narzędzi, nie przywiązujemy wielkiej wagi do nauki zwanej inżynierią oprogramowania. Koncentrujemy się bardziej na dostępnych bibliotekach, a grom czasu przeznaczamy na integrowanie ich ze sobą. Czy przypadkiem nie ginie nam czasem z oczu powód dla którego w ogóle nasz projekt powstaje, to jest wartość biznesowa którą mamy dostarczyć? Opierając całą pracę na frameworkach pozwalamy im, by przenikały się z rzeczami których nie powinny dotykać. Ten problem zauważono już dawno temu i powstał przy tym szereg różnych rozwiązań. Ta prezentacja przedstawi jedno z nich - Czystą Architekturę. Czysta Architektura obiecuje nam: - separację logiki biznesowej od frameworka i bazy danych, - bajeczną wręcz testowalność, - otwiera furtkę do metodyk takich jak Domain Driven Design, CQRS, czy Event Sourcing Wszystkie informacje w tej prezentacji są poparte praktycznym doświadczeniem.

O prelegencie:

Programista pragmatyczny z obsesją na punkcie optymalizacji procesów wytwarzania oprogramowania. Czasem mierzący się z problemami na pierwszej linii utrzymania przychodzącymi prosto z produkcji. Interesują go dobry kod i jeszcze lepsze testy. Najchętniej programuje w Pythonie i Elixirze. Doświadczenie zdobywał przez kilka ostatnich lat pracując nad skomplikowanym systemem telekomunikacyjnym oraz zahaczając po drodze o kilka startup'ów. Obecnie w łodzki oddziale STX Next.

Imre Guzmics: GraphQL basics in Python [EN]

GraphQL APIs are getting more and more popular, but what is GraphQL? Is it any better than REST? Is it worth to switch? How to build a basic API with Python?
I'll try to answer these questions in my short presentation.

O prelegencie:

I am a Developer and PC gamer. Currently, working as Senior Python Developer in XCaliber Malta developing an iGaming platform.

Adam Byrtek: Continuous Deployment w praktyce

Dobre praktyki techniczne są kluczowe dla produktywności i morale zespołu. Continuous Integration zapewnia, że każda zmiana spełnia ustalone kryteria, a Code Review poprawia współpracę i przepływ informacji w zespole. Obie z tych praktyk stają są coraz popularniejsze i nie wzbudzają już wielu kontrowersji. Ta prelekcja poświęcona będzie Continuous Deployment, czyli kolejnemu odważnemu krokowi na drodze do 'zwinności', jego zaletom i praktycznym poradom opartym na doświadczeniach zespołu Airsorted.

O prelegencie:

CTO odpowiedzialny za zespół programistów Airsorted, globalnego startupu pomagającego właścicielom zarządzać mieszkaniami na platformach takich jak Airbnb czy Booking.com.

Po głównych prezentacjach, przewidziany został również panel lightning talków.

Sponsorami spotkania są:

- JetBrains zapewniający 2 licencje do PyCharma, które zostaną rozlosowane w trakcie spotkania

- firma XCaliber ( https://xcaliber.com/ ) rozwija jedną z najbardziej innowacyjnych technologii w branży iGaming, używając Pythona jako wiodącego języka programowania. Dzięki ich wsparciu będziemy mieli na spotkaniu pizzę oraz napoje dla uczestników, a także transport dla jednego z prelegentów.

Jeżeli ktoś miałby ochotę na wygłoszenie lightning talka lub prezentacji, prosimy o zgłoszenia poprzez stronę pykonik.org lub w trakcie spotkania do organizatorów.

Do zobaczenia!