Pykonik #38 Tech Talks Meetup

Pykonik, Kraków Python User Group
Pykonik, Kraków Python User Group
Public group

Codecool Poland Sp. z o.o.

ul. Ślusarska 9 · Kraków

How to find us

Nasz adres to ul. Slusarska 9. Jeżeli znacie knajpę "Bal" to jest to ten sam budynek, tyle że, wejście do Codecool znajduje się po drugiej stronie. Jeżeli znacie MOCAK to wejście do Codecool znajduje się na jego tyłach.

Location image of event venue

Details

Zapraszamy na pierwsze spotkanie po wakacyjnej przerwie!

Szczegóły spotkania dostępne są również na naszej nowej stronie: http://pykonik.org/38/ na której można dokonywać zgłoszeń z tematami prezentacji, do czego gorąco zachęcamy!

Podczas spotkania będziecie mogli posłuchać prezentacji na następujące tematy:

Jakub Skałecki: Logika biznesowa w Django

Logika biznesowa jest sensem istnienia każdej nietrywialnej aplikacji. Określa akcje, które użytkownik serwisu ma być zdolny wykonać oraz ich efekty. Powinniśmy zadbać, aby była napisana w prosty i czytelny sposób, a jednocześnie mogła być używana w różnych sytuacjach. Na podstawie moich doświadczeń wyniesionych z rozwijania własnego serwisu opowiem, gdzie w Django jest miejsce na tak ważną część aplikacji (podpowiedź - nie w widokach), jak ją testować, przeprowadzać walidację oraz prawidłowo komunikować użytkownikowi rezultat wykonanej akcji. Serdecznie zapraszam!

Mateusz Ostafil: Muzyka napisana w Pythonie

Tworzenie muzyki i pisanie kodu to dwa bardzo kreatywne zajęcia. Co by było gdyby połączyć je w jedno? Podczas swojej prezentacji chciałbym Wam pokazać jak pisać muzykę w Pythonie i co z tego wynika ;)

Jeżeli ktoś miałby ochotę na wygłoszenie lightning talka lub prezentacji, prosimy o zgłoszenia poprzez stronę pykonik.org lub w trakcie spotkania do organizatorów.

Sponsorami spotkania są:
- XCaliber

Firma XCaliber została utworzona jako niezależny zespół ekspertów, którzy wspólnie tworzą jedne z najbardziej innowacyjnych technologii w branży iGaming. XCaliber stara się utrzymywać środowisko, które pielęgnuje talenty i innowacje, dając zespołowi potrzebne narzędzia, aby mogli doskonalić powierzone projekty, a także swoje umiejętności.
Zespół XCaliber to nie tylko eksperci, ale również entuzjaści języków programowania, technologii informatycznych i zapewniania jakości.
Oprócz rozwoju stawiamy na dobrą atmosferę! Wspólne podróże, posiłki i wydarzenia tworzą silny, zgrany zespół, który ma na celu przenieść firmę i jej produkty w przyszłość.
Firma w ciągu ostatniego roku rozwinęła się prawie o połowę i nie zamierzamy na tym poprzestać. Obecnie nasze biura znajdują się w Katowicach, Sliemie (Malta) oraz niebawem w kolejnym europejskim mieście.
XCaliber pokryje dojazd prelegenta oraz zapewni piwo dla uczestników spotkania.

- Airsorted

Airsorted to firma tworząca oprogramowanie do zautomatyzowanego wynajmu mieszkań poprzez Airbnb i inne platformy. W trakcie spotkania na uczestników będzie czekać darmowa pizza.

- Jetbrains

W trakcie spotkania rozlosowane zostaną trzy roczne licencje dowolnego produktu JetBrains wliczając w to PyCharm Professional.

Do zobaczenia!