Skip to content

Pykonik #42 Tech Talks Meetup

Photo of
Hosted By
Grzegorz S. and 3 others

Details

Zapraszamy na kolejne spotkanie!

Szczegóły spotkania dostępne są również na naszej nowej stronie: http://pykonik.org/42/ na której można dokonywać zgłoszeń z tematami prezentacji, do czego gorąco zachęcamy!

Podczas spotkania będziecie mogli posłuchać prezentacji na następujące tematy:

Michał Lowas-Rzechonek - PyMesh

W zeszłym roku standard Bluetooth został rozszerzony o sieci typu mesh. Zaczęły też pojawiać się pierwsze urządzenia implementujace nowy standard. Pokażę jak zaimplementowac protokół Bluetooth Mesh w Pythonie, a następnie za jego pomocą sterować oświetleniem.

Michał od ponad 12 lat programuje szeroko pojęte aplikacje serwerowe, back-endy i urządzenia embedded. Z tego powodu nie pozwalają mu dotykać UI. Uważa, że historia zatacza koło, a branża IT co 10 lat na nowo wymyśla LISPa. Sam nie wie czemu zajmuje się Pythonem, skoro prawdziwi mężczyźni piszą tylko w ANSI C. Obecnie pełni funkcję team leadera w Silvair.

Plastic Monkeys - Python into space - czyli jak zbudować satelitę wielkości puszki

Skoro Python opanował już Ziemię, nadszedł czas, by podbijał kosmos! Podczas przygotowań mini satelity wielkości puszki po napoju w ramach konkursu CanSats in Europe, korzystanie z Pythona na Raspberry Pi okazało się najbardziej optymalnym wyborem, dzięki któremu będziemy mogli sczytywać dane z czujników podczas zrzutu naszej puszki i przeprowadzić wyznaczoną misję. Chcielibyśmy przedstawić ideę budowania własnych CanSatów i pokazać, jak przydatny okazał się dla nas w tym przypadku Python.

Jesteśmy grupką licealistów z krakowskiej piątki, pasjonatami kodu, elektroniki, nauk ścisłych, mamy wielkie ambicje i chęci do działania. Uczestniczymy w polskiej edycji konkursu CanSats in Europe, w ramach którego od kilku miesięcy budujemy puszkę najeżoną elektroniką - naszego satelitę. Docelowo ma on zostać wzniesiony na wyokość około 3km przez rakietę Europejskiej Agencji Kosmicznej i podczas opadania przekazywać na bieżąco zbierane dane oraz zrealizować misję, którą obraliśmy.

Sponsorami spotkania są:
- Codecool
- Jetbrains
- Silvair

Silvair is a rapidly growing company developing innovative IoT technologies for the smart lighting industry. We provide advanced software solutions for wireless lighting control and commercial building automation. As a leading contributor to the Bluetooth SIG, we drove the development of Bluetooth mesh - a new communication standard for the Internet of Things. We were the first company in the world to develop a qualified Bluetooth mesh stack

W trakcie spotkania rozlosowane zostaną dwie roczne licencje dowolnego produktu JetBrains wliczając w to PyCharm Professional.

Do zobaczenia!
Codecool Poland Sp. z o.o.
ul. Ślusarska 9 · Kraków
How to find us

Nasz adres to ul. Slusarska 9. Jeżeli znacie knajpę "Bal" to jest to ten sam budynek, tyle że, wejście do Codecool znajduje się po drugiej stronie. Jeżeli znacie MOCAK to wejście do Codecool znajduje się na jego tyłach.

Google map of the user's next upcoming event's location