Pykonik #42 Tech Talks Meetup


Details
Zapraszamy na kolejne spotkanie!
Szczegóły spotkania dostępne są również na naszej nowej stronie: http://pykonik.org/42/ na której można dokonywać zgłoszeń z tematami prezentacji, do czego gorąco zachęcamy!
Podczas spotkania będziecie mogli posłuchać prezentacji na następujące tematy:
Michał Lowas-Rzechonek - PyMesh
W zeszłym roku standard Bluetooth został rozszerzony o sieci typu mesh. Zaczęły też pojawiać się pierwsze urządzenia implementujace nowy standard. Pokażę jak zaimplementowac protokół Bluetooth Mesh w Pythonie, a następnie za jego pomocą sterować oświetleniem.
Michał od ponad 12 lat programuje szeroko pojęte aplikacje serwerowe, back-endy i urządzenia embedded. Z tego powodu nie pozwalają mu dotykać UI. Uważa, że historia zatacza koło, a branża IT co 10 lat na nowo wymyśla LISPa. Sam nie wie czemu zajmuje się Pythonem, skoro prawdziwi mężczyźni piszą tylko w ANSI C. Obecnie pełni funkcję team leadera w Silvair.
Plastic Monkeys - Python into space - czyli jak zbudować satelitę wielkości puszki
Skoro Python opanował już Ziemię, nadszedł czas, by podbijał kosmos! Podczas przygotowań mini satelity wielkości puszki po napoju w ramach konkursu CanSats in Europe, korzystanie z Pythona na Raspberry Pi okazało się najbardziej optymalnym wyborem, dzięki któremu będziemy mogli sczytywać dane z czujników podczas zrzutu naszej puszki i przeprowadzić wyznaczoną misję. Chcielibyśmy przedstawić ideę budowania własnych CanSatów i pokazać, jak przydatny okazał się dla nas w tym przypadku Python.
Jesteśmy grupką licealistów z krakowskiej piątki, pasjonatami kodu, elektroniki, nauk ścisłych, mamy wielkie ambicje i chęci do działania. Uczestniczymy w polskiej edycji konkursu CanSats in Europe, w ramach którego od kilku miesięcy budujemy puszkę najeżoną elektroniką - naszego satelitę. Docelowo ma on zostać wzniesiony na wyokość około 3km przez rakietę Europejskiej Agencji Kosmicznej i podczas opadania przekazywać na bieżąco zbierane dane oraz zrealizować misję, którą obraliśmy.
Sponsorami spotkania są:
- Codecool
- Jetbrains
- Silvair
Silvair is a rapidly growing company developing innovative IoT technologies for the smart lighting industry. We provide advanced software solutions for wireless lighting control and commercial building automation. As a leading contributor to the Bluetooth SIG, we drove the development of Bluetooth mesh - a new communication standard for the Internet of Things. We were the first company in the world to develop a qualified Bluetooth mesh stack
W trakcie spotkania rozlosowane zostaną dwie roczne licencje dowolnego produktu JetBrains wliczając w to PyCharm Professional.
Do zobaczenia!

Pykonik #42 Tech Talks Meetup