What we're about

Grupa dla programistów, deweloperów i koderów Pythona i tych którzy programują w czymś innym a Pythona chcą ogarnąć.

Upcoming events (1)

Python w Łodzi powraca

Cybercom Poland Sp. z o.o.

Hej,
spotykamy się po raz pierwszy od dawna "w realu" ;)

Dzięki uprzejmości firmy Cybercom będziemy mogli się spotkać na patio przy ich biurowcu na Składowej, tuż obok dworca Łódź Fabryczna.

Także dzięki firmie Cybercom będziemy mogli ugościć Was pizzą i napojami. Spotkanie będzie także streamowane.

Agenda:
1. Michał Dwornicki - Testowanie rozwiązań chmurowych w myśl doktryny software craftsmanship
2. Oleg Żero - Ukryte Łańcuchy Markowa, czyli gdzie postawić miskę z kocim żarciem?

Szczegóły wystąpień:
1) Historia prawdziwa, oparta na faktach, mówiąca o teoriach spiskowych na temat "braku możliwości przeprowadzania testów dla rozwiązań opartych na chmurze, a w serverless to już całkiem niemożliwe".
A co za tym idzie, wykazane zostanie, czy i w jakim stopniu w projektach chmurowych potrzebna jest instytucja testera.
Potraktowanie doświadczeń jako bazy pozwoli za pomocą historii przebiegu projektu wykazać najlepsze sposoby i narzędzia umożliwiające dostarczanie wysokiej jakości w pełni testowalnego oprogramowania. a także sposobów prezentacji rezultatów.
Studium przypadku zostanie przeprowadzone na przykładowej domenie, gdzie krok po kroku zostanie ukazane praktyczne podejście.
Jeśli chcesz wiedzieć, a bałeś się zapytać o: smoke testy, testy integracyjne, mockowanie serwisów, przeprowadzenie testów w procesie CI/CD, a może nawet zobaczyć w praktyce, jak to wszystko łączy się z serwisami w środowisku chmurowym, to jest to prelekcja dla Ciebie!
2) Nic tak nie umacnia wiedzy dotyczącej algorytmów jak próba ich własnoręcznego zaimplementowania. W tej prezentacji pokażę jak wygląda proces zapisania algorymu z poziomu równań na przykładzie Ukrytych Łańcuchów Markowa (HMM).
Pokażę, w jaki sposób skutecznie wykorzystać dwie podstawowe biblioteki wykorzystywane w Data Science: numpy oraz pandas, by przy ich użyciu przełożyć matematykę na kod. Przy okazji, wyjaśnie czym są owe tajemiczne łańcuchy na przykładzie "problemu kociej miski" i mieszkania typu M3 w jednym z łódzkich blokowisk.

Photos (64)