Python Łódź październikowo

Python Łódź
Python Łódź
Public group
Location image of event venue

Details

Hej, nie zwalniamy tempa i spotykamy się w ostatni poniedziałek października - 29.10. Sponsorem naszego spotkania będzie firma Focus Telecom Polska. Serdecznie dziękujemy!

W agendzie znajdą się trzy prezentacje, będziemy ogłaszać je stopniowo:
1. Co robi właz kanalizacyjny w Pythonie? - Mateusz Mazurek
Właz kanalizacyjny w Pythonie? Brzmi trochę... Dziwnie? Jak go użyć? W czym może nam pomóc? Czy jest bezpieczny? I przede wszystkim - co to w ogóle jest?! Czyli kolejny pomysł na to jak szukać problemów w istniejącym kodzie.
2. Architektura w Pythonie - Grzegorz Kocjan
Rok temu opowiadaliśmy o wykorzystaniu flaska, connexion oraz injectora do przygotowania API na sterydach. Teraz do zestawu dołączymy Pythona 3.7, dataclasses, typings oraz elementy czystej architektury. Wyjdziemy daleko poza standardowe "hello world", czy "foo bar", gdyż chcemy Wam pokazać jak pewne rozwiązania pozwalają pisać prosty kod w rozbudowanym systemie.
3. Type hints w języku Python - innowierstwo czy zbawienie? - Konrad Hałas
Każdy programista pracujący w języku z dynamicznym systemem typowania słyszał pewnie ten żart: “chodzi jak kaczka, kwacze jak kaczka, rzuca wyjątki podczas działania programu jak kaczka - to musi być kaczka!”. Możemy zarzekać się, że to nieprawda, ale niech pierwszy rzuci kamień ten, kto nigdy nie pomylił typu argumentów przekazanych do funkcji czy też nie wywołał metody, której dany obiekt nie posiada i... przekonał się o swojej pomyłce dopiero “na produkcji”. W mojej prezentacji przedstawię mechanizm type hints jako technikę ułatwiającą rozwijanie i utrzymywanie projektów w języku Python. Podczas wystąpienia zaprezentuję techniczną stronę tego rozwiązania oraz dostępne narzędzia.

Prelegenci
1. Mateusz Mazurek
Zapach kawy, cichy dźwięk klawiatury i blask monitora, oświetlający półki z opisami dziejów Achai, rodu Lannisterów, Mordimera Madderdina, Vuko Drakkaina czy Drizzd'a spoglądających na znacznie surowsze oblicza biografii Elona Muska czy Henry'ego Forda to dość częsty widok w moim domu. Umysł dotleniam jeżdząc na rowerze czy przerzucając żelastwo. Entuzjasta technologii, solidnych rozwiązań i dobrej rozmowy. W branży od kilku lat, które dały możliwość poznania takich technologii jak PHP, Python, Sql czy, w mniejszym zakresie, Java i JS.

2. Grzegorz Kocjan
Programista Pythona od 7 lat, od 2 lat prowadzi projekt w centrum Łodzi. Codziennie zmaga się z zagadnieniami optymalizacyjnymi, rozwojem projektu oraz przebudową architektury.

3. Konrad Hałas
Konrad jest programistą specjalizującym się w tworzeniu backendowych aplikacji webowych w języku Python, jednak w obszar jego zainteresowań wchodzą także aplikacje mobilne, klienci webowi czy też zarządzenie infrastrukturą. Lubi proste i czyste rozwiązania. Współorganizator spotkań warszawskiej społeczności PyWaw oraz konferencji PyWaw Summit. Senior engineer w xCheck oraz CTO w Ulala Chef. Swoją pasję dzielenia się wiedzą realizuje jako trener, prowadząc szkolenia, głównie z tematów związanych z Pythonem. Po godzinach buduje roboty i gra na gitarze basowej.
WWW: https://konradhalas.pl/
Twitter: @konradhalas

Co\Walk HUB to coś więcej, niż alternatywa dla tradycyjnego biura, coworku czy pracy w domu. To
nowa platforma do pracy, nauki i rozwoju dla freelancerów, startupów oraz małych firm z branży
technologicznej. Dzieląc mury kultowej OFF Piotrkowskiej, przestrzeń stanowi domenę łódzkiej
społeczności przedsiębiorców, mentorów, ludzi kreatywnych oraz lokalnych grup IT.