Skip to content

Meetup na Barce #3

Photo of
Hosted By
Romek M.
Meetup na Barce #3

Details

Kolejny, trzeci meetup React Native Community Kraków nadciąga.
Zapraszamy 22.05.2019 o 19:00 na Barkę zacumowaną koło Kładki Bernatka ⛵.

Oczywiście, wstęp całkowicie darmowy, zaś napoje i posiłek regeneracyjny zawdzięczamy sponsorom!

Agenda:

19:00 – 19:15 – Networking Part 1

19:15 – 19:20 – Krzysztof Magiera – Rozpoczęcie eventu

19:20 – 19:35 – Tomasz Czajęcki – Software Mansion
Podsumowanie App.js Conf – pierwszej w Europie konferencji poświęconej w znacznej mierze technologii Expo (a również React Native). W ciągu 25 minut nie jest łatwo streścić ponad 8 godzin talków, dlatego zapraszamy do oglądnięcia konferencji tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=gpDQRY0sfpY&t=5425s

19:35 – 20:00 – Radek Pietruszewski z Nozbe
Współdzielenie kodu między web a React Native w Nozbe 4

“Learn once, write everywhere”? A co gdyby jednak “Write once, learn everywhere”? Na przykładzie apki Nozbe 4, pokażę jak uzyskaliśmy bardzo wysoki poziom współdzielenia kodu pomiędzy web, iOS, i Androidem, bez użycia dotychczasowych rozwiązań typu react-native-web, react-primitives, ani react-xp.

20:00 – 20:15 – Coffee break

20:15 – 20:40 – Michał Pierzchała z Callstack
React Native CLI – społecznościowe przejęcie

Od kilku miesięcy React Native przechodzi intensywne “odchudzanie” w ramach inicjatywy “Lean Core”. Mnóstwo modułów przenoszonych jest z głównego repozytorium do organizacji react-native-community, by tam rozwijać się pod okiem społeczności React Native – w domyśle szybciej i lepiej. Ale czy rzeczywiście tak jest? Sprawdźmy to na przykładzie CLI, jednego z pierwszych wyciągniętych modułów.

20:40 – 21:05 – Tomasz Cichociński z Codeheroes:

React i React Native a ReasonML

Ostatnimi czasy ReasonML zyskuje coraz większą popularność i coraz więcej firm zaczyna stosować go produkcyjnie. Ale czym jest ten “new syntax and toolchain leveraging both the OCaml and JavaScript ecosystem” i jak wyglada tworzenie w nim Reactowych i React Nativeowych aplikacji. Jak wysoki jest próg wejścia? Jak dojrzały jest ekosystem? Jak trudno wprowadzić Reasona do istniejącego projektu? Co właściwie zyskujemy względem takich rozwiązań jak TypeScript czy Flow?

21:06 till late – Networking Part 2

– – – – – – – – – –

Jak widać coraz więcej osób angażuje się w organizację spotkań RNCK. Dziękujemy i prosimy o jeszcze. Zachęcamy do kontaktu chętnych prelegentów! Jeśli nie w tym miesiącu, to może w kolejnym lub jeszcze następnym?

Jak zapewne zauważyliście, RNCK gromadzi już ponad 200 osób. Staramy się o to, żeby dostosować eventy do potrzeb społeczności. Ankieta, w której każdy może oddać swój głos jest tutaj:
https://goo.gl/forms/naUP8cBFvanneCF52
Barka
Podgórska 16 · Kraków
How to find us

Barka koło Kładki Bernatka, vis-a-vis budynku przy ul. Podgórskiej 16, Kraków (na zdjęciu poniżej słowa Barce – od 'B' do połowy 'C').

Google map of the user's next upcoming event's location